Mokesčių inspektorius tai pribloškė – dalis odontologų tvirtina neuždirbantys nė minimumo

2020 m. birželio 2 d. 10:26
Lrytas.lt
Pagal „Sodros“ pateiktus draudėjų duomenis iš visų 60-ies vos devyniose savivaldybėse pirmą šių metų ketvirtį vidutinis darbo užmokestis (VDU) odontologijos paslaugas teikiančiose įmonėse 1 tūkst. eurų. O kai kuriose savivaldybėse jis tesiekė 440 eurų. Tai sukėlė įtarimų Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI).
Daugiau nuotraukų (4)
Juo labiau kad daugiau nei miestuose kažkodėl uždirbo provincijos odontologai.  
Pavyzdžiui, didžiausias odontologų gautas VDU buvo Šilutės rajono savivaldybėje – 1328 eurai.
Akmenės rajone VDU sudarė 1248 eurus. Klaipėdos miesto ir Vilniaus miesto savivaldybėse jis buvo apie 1130 eurų.
Joniškio rajone – 1116, Kauno mieste – 1093, Prienų rajone – 1080, Marijampolės savivaldybėje – 1048 eurai.
Mažiausias VDU Radviliškio bei Šiaulių rajonų savivaldybėse – apie 440 eurų.
Išsiųs laiškus 
VMI odontologines paslaugas teikiančioms įmonėms išsiųs laiškus, kuriuose siūlys savarankiškai peržiūrėti, įvertinti savo duomenų teisingumą pateiktose deklaracijose bei esant klaidų jas ištaisyti.
„Laiške pateikiamas konkrečios įmonės vidutinis darbo užmokestis šalia sektoriaus bei šalies analogiškų rodiklių.
Kai kuriais atvejais vien šis palyginimas kelia pagrįstų klausimų, ar praeityje visi mokesčiai, susiję su darbo santykiais, buvo sumokėti teisingai, todėl mokesčių mokėtojams siūloma savarankiškai pasitikrinti bei įvertinti savo pateiktų duomenų teisingumą ir įsitikinti, jog mokesčiai ankstesniais metais buvo apskaičiuoti ir sumokėti teisingai, – sako VMI Kontrolės departamento vyresnysis patarėjas Rolandas Puncevičius. – Pirmiausia sudaroma galimybė atsižvelgti į išsakomas pastabas, ištaisyti klaidas ir atsisakyti piktnaudžiavimų. Tiems, kurie į jas neįsiklauso, bus taikomos kitos poveikio priemonės.“
Odontologinių paslaugų teikėjų sektoriui VMI šiemet skiria, taip pat ir kitąmet skirs, ypatingą dėmesį, siekdama didinti šią veiklą vykdančiųjų sąmoningumą bei mažinti pajamų apskaitymo bei mokesčių vengimo riziką.
Vien per 2020 m. pirmąjį ketvirtį, palyginus mokestines įmokas su pernykštėmis tokiu pat laikotarpiu, gyventojų pajamų mokestis išaugo 46 proc. (921 tūkst. eurų), o pagal visus sumokėtus mokesčius bendra mokesčių suma didėjo 53 proc. (apie 1,4 mln. eurų).
Stebima tendencija, kad įmonėse, kuriose mokamas didesnis valandinis darbo ar etatinis darbo užmokestis, didesni ir santykiniai rodikliai (pajamos, tenkančios vienam darbuotojui per metus; įmonės pelningumas; sumokamų mokesčių ir įmokų suma, tenkanti vienam eurui uždirbtų pajamų).
„Kodėl tokios mažos kai kur odontologų algos? Mes galime tik nujausti, kad tai – neskaidru. 
Štai todėl mes ir siuntėme laiškus odontologų įmonėms, pateikdami jiems savo abejones, kodėl toks didelis atotrūkis yra ne tik nuo kitų odontologijos įmonių, bet ir nuo bendro vidurkio. Jos dar gali susitvarkyti – patikslinti duomenis“, – portalui lrytas.lt sakė VMI atstovė Rūta Asadauskaitė.
odontologaiatlyginimas^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.