„Šią savaitę savo klientams pristatėme internetinės bankininkystės paslaugą. Anksčiau, norėdami vykdyti atsiskaitymus, žmonės turėdavo pas mus ateiti – dabar klientai tai galės atlikti ir nuotoliniu būdu.
Nuo šiol atsiranda visiškai naujos galimybės: įmonės ir fiziniai asmenys galės internetu atlikti pervedimus, atsiskaityti už komunalinius mokesčius, į sąskaitas gauti pensijas, atlyginimus.
Įdiegėme bankinę sistemą, kuri mūsų klientams leis valdyti savo sąskaitas nuotoliniu būdu. Karantinas visiems sukėlė tam tikrų iššūkių, tačiau jis mus paskatino klientams pasiūlyti naujų paslaugų“, – portalui lrytas.lt sakė „Saulėgrąžos“ valdybos pirmininkas Gintautas Piragius.
Specializuoto banko keliu žengianti unija siūlo patrauklesnę nei bankuose kainodarą – už einamosios sąskaitos aptarnavimą netaikys administracinio mokesčio, numatyti įkainiai – konkurencingi. Be to, internetinė bankininkystė klientams galės tapti dar vienu įrankiu taupyti.
„Planuojame, jog klientai, naudodamiesi internetine bankininkyste, už sąskaitos likutį gaus 0,2 proc. metines palūkanas“, – pasakojo G.Piragius.
Be to, birželį „Saulėgrąža“ klientams planuoja pradėti teikti dar vieną paslaugą – valiutos keitimą.
Planuoja gauti specializuoto banko licenciją
Sostinės, Vilniaus rajono, Elektrėnų, Švenčionių, Trakų, Širvintų, Molėtų, Šalčininkų savivaldybių teritorijose veikianti kredito unija šiandien vienija jau 2182 narius.
2013 metais veiklą pradėjusi „Saulėgrąža“ pagal 2019 m. audituotus metinius rezultatus šiandien yra ketvirtoji iš 63 Lietuvoje veikiančių kredito unijų. „Saulėgrąža“ – taip pat viena iš penkių unijų, gavusių leidimą persitvarkyti į specializuotą banką.
Pasak G.Piragiaus, unija specializuoto banko licenciją planuoja gauti jau kitais metais.
„Šiais metais planavome Lietuvos bankui pateikti dokumentus dėl specializuoto banko licencijos, tačiau COVID-19 jaukia planus – žiūrėsime, ar atidėsime planus pusmečiui, ar vis tik eisime į priekį“, – planais pasidalijo unijos valdybos pirmininkas.
„Saulėgrąža“, kartu su šalyje veikiančiais bankais ir dalimi kitų finansų rinkos dalyvių, pasirašė moratoriumą dėl laikino kredito įsipareigojimų atidėjimo nuo COVID-19 nukentėjusiems privatiems klientams bei verslui.
G.Piragius džiaugiasi, kad „Saulėgrąžai“ šiuo sudėtingu laikotarpiu neteko atleisti darbuotojų ar išleisti jų į prastovas. Be kita ko, G.Piragiaus teigimu, šis laikotarpis dar kartą parodė taupymo svarbą.
„Šis laikotarpis įrodė tai, ką mokė ir mūsų seneliai – juodai dienai atsidėti yra naudinga. Prastovos parodė, jog gyvenant tik šia diena kyla problemų, todėl turėti savo rezervų yra būtina.
Taupymas tik populiarės. Viskas gerai, kai ekonomika kyla, tačiau kai atsiranda visiškai nenumatytų aplinkybių, paaiškėja, kad esame atsidėję nepakankamai. Taupymas – vienas svarbiausių dalykų. Tęsdami tradicijas, vasarą klientams pasiūlysime „Skanų indėlį“, – teigė G. Piragius.
Vadovai neapleido darbo vietų
Spartus nedidelės kredito unijos šuolis – iš naujokų į kredito unijų lyderius, anot G. Piragiaus, buvo nulemtas sunkaus darbo.
„Mes patys šią veiklą įkūrėme nuo nulio, patys joje ir dalyvaujame. Mano manymu, mažoms įmonėms svarbiausia tai, kad įkūrėjai būtų visuomet pasiekiami. Tada ir veiklos priežiūra, ir kolektyvo įvertinimas yra visai kitoks. Tai tas pats, kas maža kepykla ar mažas restoranėlis – jeigu šeimininkas yra, veikla vyksta visai kitaip.
Kiekvienas, bet kada atėjęs, sulaukia asmeninio vadovo dėmesio, konsultacijų – tai elementariausia priežastis, kodėl mums sekasi.
Pavyzdžiui, nuo pat karantino pradžios unijos vadovai kasdien ėjo į darbą tam, kad iškilus kokiai sudėtingai situacijai, visada būtų galimybė ar skambučiu, ar atvykus, kartu ją lengvai išspręsti. Manau, čia mūsų unijos stiprybė – kilus iššūkiams nesislepiame už samdomų darbuotojų“, – kalbėjo G. Piragius.
Būtent todėl didžiausias klientų srautas uniją pasiekia „iš lūpų į lūpas“ – unija nerengia didelių reklamos akcijų, renkasi savo įvaizdį kurti per socialinę veiklą: jau kelerius metus remia „Jaunimo liniją“, Lietuvos golbolo (aklųjų riedulio) rinktinę, tapusią parolimpiniais čempionais, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendriją, o šiemet – „Laisvės TV“ iniciatyvą „Laikykitės, medikai“.
„Kadangi patys esame maži, taip pat žiūrime į mažesnius – geriau investuojame į socialinę veiklą, net jei ir nedideliais biudžetais, nei metame pinigus į masines, dideles akcijas ar reklamą“, – kalbėjo G.Piragius.