Tautodailininkai, amatininkai jau kurį laiką sunerimę – daugelis prekybinkų jau atnaujino veiklą, tačiau mugių likimas vis dar neaiškus. Meno kūrėjams taikomos kūrybinės prastovos, o žmonės, pragyvenantys tik iš mugių, nežino, kaip karantino metu parduoti savo darbus ir kaip išgyventi.
A.Verygos teigimu, tai, ar šią vasarą bus galima surengti mugės, visų pirma priklausys nuo mugės dydžio – daug gyventojų sutraukiančios mugės šią vasarą tikrai neįvyks.
„Jei kalbame apie tokio lygio muges, kaip Kaziuko mugė, tai jų nebus – tai garantuotai galiu pasakyti. Tačiau tautodailininkai tikrai dalyvauja ir mažesniuose renginiuose, važinėja į mažesnes Lietuvos vietoves. Matyt, ne pati mugė yra didelė problema, tačiau masiniai renginiai, šalia kurių tos mugės įvyksta“, – kalbėjo A.Veryga.
Anot jo, pats principas, kiek atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose gali būti žmonių, jau yra numatyta Vyriausybės plane. Kai jis bus Vyriausybės patvirtintas, apie atnaujinamą mugių organizavimą bus galima kalbėti konkrečiau.
Tuo pačiu ministras paragino tautodailininkus patiems kreiptis su siūlymais ir variantais, kaip, užtikrinant gyventojų saugumą, būtų galima organizuoti muges.
„Tautodailininkams, kaip ir kitoms grupėms, rekomenduočiau kreiptis į savo kuruojančią ministeriją, išdėstant siūlymus apie tai, kaip būtų galima įgyvendinti tas principines, bazines nuostatas: kaip išvengti žmonių buriavimosi, kaip užtikrinti tam tikrą higienos sąlygų laikymąsi.
Paprastai tada būna daug lengviau priimti sprendimus, kai pati bendruomenė pasiūlo, kaip ji galėtų išlaikyti infekcijų kontrolę, ir tuo pačiu metu vykdyti veiklą. Mes tikrai suprantame, jog yra logiška, pradėjus veikti kitoms sritims, kad lygiai taip pat turėtų būti sudaryta galimybė veikti ir tautodailininkams“, – teigė A.Veryga.