Žadama, kad pinigai įmonėms bus išmokami per tris darbo dienas, o išmokų dydis priklausys nuo praėjusiais metais sumokėtų mokesčių: jei sumokėta iki 1 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) – subsidija sieks 500 eurų, nuo 1 iki 2 tūkst. eurų GPM – 1 tūkst. eurų, jei daugiau – pusę sumokėto GPM.
Paramą mokės Valstybinė mokesčių inspekcija. Paramos gali prašyti įmonės, esančios nuo koronaviruso nukentėjusių bendrovių sąraše, jos negali būti bankrutuojančios, restruktūrizuojamos arba likviduojamos, be to, per trejus metus ES ir valstybės parama joms negalės viršyti 200 tūkst. eurų.
Smulkiojo verslo atstovai teigė pasigedę diskusijų, piktinosi administracine našta, dėl kurios kai kurios įmonės paramos gali net ir neprašyti.
Įmonės, turinčios iki devynių darbuotojų, sudaro trečdalį visų įmonių – 33 tūkst. iš 100 tūkstančių. Jose dirba maždaug dešimtadalis privataus sektoriaus darbuotojų – 104 tūkstančiai.
VMI informuoja, jog antradienį, gegužės 12 d., apie 20 tūkst. mikroįmonių, atitinkančių Vyriausybės nustatytus kriterijus, išsiųs kvietimus pateikti paraišką subsidijai gauti. Kvietimai įmones pasieks per Mano VMI. Iš viso, tokių kvietimų sulauks apie 34 tūkst. mikroįmonių.
Pažymėtina, jog VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra, savo ruožtu, taip pat vertina VMI atrinktas mikroįmones ir nustato didžiausias leistinas pagalbos sumas, nustatytas Europos Komisijos reglamentu.
„Įmonėms nereikia pačioms vertinti savo atitikinimo nustatytiems kriterijams ar ieškoti paraiškos formos, tai padarėme už jas“, – sako VMI vadovė Edita Janušienė, pažymėdama, jog kvietimuose įmonėms bus pateikta ir nuoroda į paraiškos formą subsidijai gauti, kurią tereikės užpildyti ir per Mano VMI pateikti.
Gavusi įmonės paraišką, VMI apskaičiuos jai priklausančią galimą subsidijos sumą ir apibendrintą informaciją pateiks Ekonomikos ir inovacijų ministerijai. Pastarajai priėmus teigiamą sprendimą dėl subsidijos skyrimo, įmonei skirtas subsidijos lėšas perves Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras.