Į bendrą nuostolių sumą įskaitomi nurašyti senesni orlaiviai, kurių „American Airlines“ koronaviruso akivaizdoje nusprendė nebeeksploatuoti. Lyderiaujančių oro linijų vadovai teigia, kad pandemija sukūrė sudėtingiausią veiklos aplinką per visą jų gyvavimo istoriją.
„Dar niekada mūsų oro linijoms ar mūsų pramonei neteko susidurti su tokiu dideliu iššūkiu, – teigė „American Airlines“ generalinis direktorius Dougas Parkeris. – Veikėme sparčiai ir agresyviai, kad sumažintume savo išlaidas ir padidintume likvidumą.“
Pirmą šių metų ketvirtį oro linijos paskelbė apie 2,2 mlrd. dolerių nuostolius, tačiau tuo pačiu praėjusių metu laikotarpiu jos galėjo pasigirti 185 mln. dolerių pelnu.
Oro linijų pajamos smuko 19,6 proc., iki 8,5 mlrd. dolerių.
„American Airlines“ teigė, kad 2020-aisiais viliasi dar bent 12 mlrd. dolerių sumažinti veiklos išlaidas, kadangi planuoja išleisti mažiau lėšų kurui, ketina sumažinti paslaugų kiekį ir imtis kitokių taupymo priemonių.
Beveik 39 tūkst. bendrovės darbuotojų išėjo į ankstyvą pensiją, pasiėmė mokamų atostogų ar savanoriškai susimažino darbo valandas, laiške personalui teigė oro linijų vadovai.
„American Airlines“ buvo suteikta 5,8 mlrd. dolerių suma pagal darbo užmokesčio paramos programą, kuriai vadovauja JAV iždas. Programa laikoma 2 trln. dolerių apimties ekonomikos gelbėjimo paketo dalimi.
Vežėja neseniai įvykdė savo turto vertinimą, – manoma, kad bendra turto vertė viršija 10 mlrd. dolerių.
„Bendrovė ketina įkeisti dalį savo turto ateities finansavimui, į kurį įskaitoma 4,75 mlrd. dolerių paskola, kuriai prašymą „American“ pateikė pagal CARES teisės aktą“, – teigė „American Airlines“.
Išankstinėje prekyboje oro linijų akcijos paaugo 1 proc,. iki 12,76 dolerio.