„Dow Jones“ teigimu, gegužės mėnesio ateities sandorių WTI naftos kaina Niujorko prekių biržos (NYMEX) aukcione nukrito iki minus 37,63 JAV dolerių už barelį.
Tai yra žemiausias lygis nuo 1983 m., kai Niujorko prekių birža (NYMEX) atidarė naftos ateities sandorių prekybą.
Įspūdingas naftos kainų kritimas nerodo jokių gerėjimo požymių. Dėl koronaviruso krizės sumažėjo paklausa, o gamintojai pritrūko vietų laikyti perteklinį naftos kiekį, skelbia CNN.
Šių sutarčių galiojimas baigiasi antradienį. Tuo metu nuo antradienio bus prekiaujama WTI rūšies nafta birželio sandoriams.
Tuo tarpu birželio mėnesio ateities sandorių WTI nafta prekiaujama 21,37 JAV dolerio už barelį kaina.
Vis tik Europai svarbesnis žymuo – „Brent“ rūšies nafta – krito ne taip dramatiškai: iki 25,81 dolerių už barelį.
„Egzistuojanti neatitikties tarp pasaulinės pasiūlos ir paklausos problema pradėjo veikti kainas“, – pažymėjo „Rystad Energy“ naftos rinkų vadovas Bjornaras Tonhaugenas.
„Kadangi gavyba išlieka santykinai to paties lygio, saugyklos sparčiais pildomos. Pasaulis sunaudoja vis mažiau naftos, o gamintojai pajuto, kaip tai veikia kainas“, – pridūrė B. Tonhaugenas.
Prekiautojai vis labiau jaudinasi, kad naftos saugyklos sparčiai užsipildo, nes atsargos ir toliau kaupiasi dėl paklausos kritimo, kurį sukėlė COVID-19 pandemija.
Analitikai teigė, kad šio mėnesio OPEC ir jos sąjungininkių susitarimas sumažinti produkcijos kiekį 10 mln. barelių per parą neturėjo didelės įtakos, atsižvelgiant į dėl koronaviruso pandemijos daugelyje šalių įvestą karantiną ir kelionių apribojimus.
Ši problema yra ypač aktuali WTI naftos gavėjams, nes pagrindinės JAV saugyklos Kušinge, Oklahomoje valstijose, yra beveik užpildytos.
Nemažai analitikų dar prieš mėnesį prognozavo, kad naftos kainos gali tapti neigiamos. Tai reiškia, kad naftos kompanijos ims primokėti pirkėjams.