Stilistas K. Rimdžius įpyko: dėl tokių „didmeistrių“ mūsų verslai patiria sunkumų

2020 m. balandžio 15 d. 19:46
Žinių radijas
Stilistas Kęstas Rimdžius neslepia, jog viešojoje erdvėje paplitusios naujienos apie neteisėtą veiklą vykdančius grožio specialistus jam kelia pyktį. „Jei tie žmonės ir toliau dirbs, liga irgi plis ir mes sėdėsime karantine ilgai ir nuobodžiai. Dabar reikėtų negalvoti apie tuos 15 eurų, kuriuos šiandien gausi už atliktą manikiūrą. Reikėtų pagalvoti plačiau, kiek pinigų netenkame visi kartu“, – aiškina stilistas.
Daugiau nuotraukų (11)
Žinių radijo laidoje „Mados misija“ žinomas stilistas K.Rimdžius kartu su laidos vedėja Marija Palaikyte diskutavo apie tai, kaip smulkusis bei vidutinis verslas, o ypač grožio pramonė išgyvena sunkų karantino laikotarpį bei kaip plačiai pastaruoju metu paplito nelegali grožio specialistų veikla.
„Dėl tokių „didmeistrių“ mūsų bei kiti salonai ir visi verslai patiria sunkumų stengdamiesi išgyventi ir neatleisti žmonių“, – Žinių radijo laidoje kalbėjo stilistas.
Sunku visiems
K.Rimdžius neslepė, jog viešojoje erdvėje paplitusios naujienos apie neteisėtą veiklą vykdančius grožio specialistus jam kelia pyktį.
„Jeigu tie žmonės ir toliau dirbs, liga irgi plis ir mes sėdėsime karantine ilgai ir nuobodžiai.
Dabar reikėtų negalvoti apie tuos 15 eurų, kuriuos šiandien gausi už atliktą manikiūrą. Reikėtų pagalvoti plačiau, kiek pinigų netenkame visi kartu. Reikia susiimti, susikaupti ir išbūti tą laiką, o paskui stengtis atsistatyti“, – laidoje sakė jis.
Tokia nelegali veikla, pasak verslininko, taip pat neatitinka ir paprasčiausių higienos reikalavimų. Jis nurodė ir kelis pavyzdžius, kaip slapukaujantys meistrai gali sukelti pavojų kliento sveikatai.
„Dažant plaukus, pavyzdžiui, amoniakas pavojingas ne tuomet, kai patenka ant odos, o tada, kai tu juo kvėpuoji. Taigi jeigu dažai plaukus kažkur virtuvėje, kur tikrai nėra specialios ventiliacijos, tame plote „stovi“ amoniako garas. Tai yra kenksminga“, – perspėjo K.Rimdžius.
Vyriausybės pagalba – nepakankama
Pasak stilisto, visi grožio srities verslai šiuo metu susiduria su didelėmis finansinėmis problemomis, o neaiškumas dėl tikslios karantino trukmės verčia nerimauti.
„Mūsų verslas yra uždarytas 100 proc. Viskas įvyko labai greitai. Mes visi tikėjomės, kad infekcija ateis ir į Lietuvą, bet pasiruošimas tam buvo per trumpas. Dar kovo 13 d. išėjome į darbą, o netrukus paskelbė visuotinį karantiną“, – apie tai, kaip netikėtai įvesti draudimai sutrikdė jo ir kitų grožio srities darbuotojų verslą, pasakojo K.Rimdžius.
Nors Vyriausybė grožio industrijoje dirbantiems verslininkams, kaip ir kitiems smulkiesiems verslams, yra pažadėjusi mokestinę pagalbą, K.Rimdžius teigė, jog tai nesuteikia daug vilties.
„Mes viską skaičiuojame į priekį. Visos kosmetinės priemonės, dažai perkami iš anksto. Dabar pinigai išleisti, viskas sustoję, o mes turime atsiskaitinėti su partneriais.
Niekas nenori atleisti darbuotojų ar skelbti bankroto. Mes į darbus grįšime su tam tikru skolų bagažu ir jis tikrai bus nemažas“, – laidoje kalbėjo grožio specialistas.
Ekonomistų teiginiai, jog bet koks verslas turėtų būti sukaupęs bent trijų mėnesių pelną siekiančią sumą, K.Rimdžiui kelia juoką. Pasak jo, tai kai kuriems smulkaus bei vidutinio dydžio verslams paprasčiausiai neįmanoma.
„Mes gyvename iš apyvartinių lėšų. Kai apyvartinės lėšos sustoja, sustoja ir visas verslas. Kad ir kiek pinigų turėjai, dabar, kai kalbama jau nebe apie vieną mėnesį karantino, bankrotų bus vis daugiau. Žmonės grįžę į darbus nebegalės išsimokėti tų skolų, kurios bus susidariusios“, – laidoje „Mados misija“ pripažįsta stilistas.
Neaišku, kas bus toliau
Laidos vedėjos paklaustas apie tai, kas nutiktų, jeigu karantinas užsitęstų iki rudens, K.Rimdžius teigė, jog prognozės būtų liūdnos.
„Mūsų verslo atveju būtų labai blogai. Mes pasiruošę išbūti šį laiką ir aš tikrai dėsiu visas pastangas, kad netektų atleisti nė vieno darbuotojo ir kad žmonės gautų bent minimalias pajamas.
Mes patys bandome įvairius dalykus, po truputį pradedame elektroninę prekybą, bet suprantame, kad grožio sektoriaus verslui tai sudaro tik labai mažą procentą pajamų“ , – pasakojo verslininkas.
Pasak jo, po karantino žmonės taip pat gali būti priversti daugiau mąstyti apie tai, kokias paslaugas ir produktus jie renkasi bei kiek tam išleidžia pinigų. Tačiau, K.Rimdžiaus nuomone, iš viso grožio paslaugų atsisakyti jie neturėtų.
Stilistas Žinių radijui pateikė ir savo nuomonę apie situaciją mados ir grožio industrijose pasauliniu mastu.
„Mados verslui šią akimirką ypač sudėtinga. Rūbų sektoriaus ir prabangos sektoriaus sėkmė ypač kritusi. Jeigu karantinas užsitęs iki rudens, reikia pagalvoti, kokie pinigai investuoti į gamybą ir jie visi eis į šiukšlių dėžę“, – ateities prognozėmis dalinosi stilistas.
Parengė Rusnė Marmaitė
Kęstas Rimdžiusstilistas^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.