„Konkurencijos taryba supranta, kad Vyriausybė nustatė apribojimus per karantiną pirmiausia siekdama apsaugoti gyventojų sveikatą precedento neturinčios pandemijos akivaizdoje.
Vis dėlto tiek, kiek tai leidžia su sveikatos apsauga susijusios aplinkybės, būtina užtikrinti, kad nustatomi ūkinės veiklos apribojimai būtų proporcingi ir nesuteiktų nepagrįstų privilegijų vieniems ūkio subjektams, diskriminuodami kitus“, – nurodo institucija.
Pasak Konkurencijos tarybos, tai svarbu, kad krizei pasibaigus, neatsirastų ar nepadidėtų privilegijuotoje padėtyje atsidūrusių ūkio subjektų rinkos galia, kai prastesnėje padėtyje buvę jų konkurentai patyrė didelių nuostolių ar net buvo priversti pasitraukti iš rinkos.
„Jeigu ilguoju laikotarpiu susiformuotų toks rinkos galios pokytis, jis būtų itin žalingas vartotojams, kurie už prekes ir paslaugas būtų priversti mokėti daugiau“, – teigia taryba.
Institucija nurodo, kad dalis prekybininkų, kurių veikla suvaržyta dėl Vyriausybės paskelbto karantino, skundžiasi, jog šiuo metu teisė prekiauti ne maisto prekėmis suteikta tik didiesiems prekybos tinklams, o smulkiesiems prekiautojams ir turgavietėms tai draudžiama.
Lietuvoje karantinas dėl koronaviruso pratęstas iki balandžio 27 dienos.