Dėl įtemptų darbo sąlygų ir padidėjusio krūvio kiekvienam pilnu etatu dirbusiam vaistininkui bus išmokėtas vidutiniškai 150 eurų priedas.
„Valstybinėms institucijoms priimant sprendimus dėl priedų medikams, dirbantiems koronaviruso židiniuose, verslas taip pat turi tinkamai pasirūpinti savo darbuotojais, kurie šiandien turi stoti į vienas pirmųjų fronto linijų. Koronaviruso grėsmė pakeitė visų sveikatos srities specialistų, taip pat ir vaistininkų, darbo kasdienybę. Mūsų vaistininkai dirba įtemptomis sąlygomis ir susiduria su išaugusiu darbo krūviu. Todėl nusprendėme jiems skirti priedus, bendrai siekiančius 250 tūkst. eurų“, – sako „Gintarinės vaistinės“ generalinė direktorė Rūta Bagdonavičienė.
Vienkartiniai priedai už papildomą darbą kovo mėnesį bus skiriami visiems be išimties vaistinių darbuotojams. Vaistininko vidutinis priedas į rankas sudarys 150 eurų, o kitų darbuotojų – 84 eurus. Vidutinis „Gintarinės vaistinės“ darbuotojo atlyginimas, rekvizitai.vz.lt duomenimis, vasario mėnesį siekė 1 515,86 euro. Vaistinių tinkle iš viso dirba 923 darbuotojai.
Be finansinių priemonių, pasak R. Bagdonavičienės, vaistininkams yra teikiamos nemokamos psichologų konsultacijos telefonu, o į koronaviruso rizikos grupę patenkantiems vyresniems darbuotojams sutrumpintas darbo laikas, nemažinant atlyginimo. Be to, vaistinių tinklas per pastarąsias 3 savaites investavo 150 tūkst. eurų į saugumo priemones darbo vietoje.
„Šiuo sudėtingu periodu vaistininkai rūpinasi šalies gyventojų sveikata, aprūpina juos būtinais vaistais ir medikamentais, kartais netgi teikia emocinę paramą į vaistinę užsukusiems pacientams. Tačiau patys yra išsekę ir neretai kamuojami baimės užsikrėsti koronavirusu. Todėl mes nuolat ieško sprendimų, kuriais galėtume užtikrinti visų mūsų darbuotojų geresnes ir saugesnes darbo sąlygas. Iššūkių kupinu laikotarpiu svarbu sukurti tiek finansinį, tiek psichologinį stabilumą“, – teigia „Gintarinės vaistinės“ direktorė.
Vaistininkų darbo įtampą lėmė tai, kad pandemijos sąlygomis taikomos papildomos darbo apsaugos priemonės, su kuriomis iki tol buvo neįprasta dirbti, taip pat itin sugriežtinti saugumo reikalavimai aptarnaujant pacientus. Papildomas krūvis vaistininkams teko dar ir dėl kovo mėnesį išaugusio klientų skaičiaus, kuris balandį palaipsniui mažėja.
Vaistinėse yra įrengtos apsauginės stiklo sienelės, specialiomis juostomis užtikrintas saugesnis atstumas tarp vaistininko ir kliento, o rekomenduojamos laukimo vietos pažymėtos specialiais lipdukais. Vaistininkai aprūpinti vienkartinėmis pirštinėmis, apsauginiais akiniais, medicininėmis kaukėmis, maisto papildais imuninei sistemai stiprinti ir dezinfekciniu skysčiu.