Vilnietis džiaugiasi klientų gausa ir tikina – jeigu situacija iš tiesų būtų bloga, Vyriausybės atstovai būtų priėmę kitokius sprendimus.
Savo ruožtu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai primena, kad juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, kurie nesilaiko karantino ir saviizoliacijos reikalavimų, baudos dydis gali siekti nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.
Kenkia visiems
Į portalą kreipėsi lrytas.lt skaitytoja, norėdama paviešinti asmenį, „dėl kurio atliekamų veiksmų karantinas dar ilgai nesibaigs“.
„Šis vyrukas – uždaroje masažuotojų grupėje džiaugiasi nusidriekusiomis eilėmis – nemato problemų darbuotis karantino metu. Nors visi salonai uždaryti, jis vis tiek teikia masažo paslaugas.
Dėl jo teikiamų paslaugų galima užsiregistruoti tiek internetu, tiek paskambinus. Pati paskambinau – užsirašyti pavyko be problemų dar šiam vakarui. Kol vieni sąmoningi ir lieka namuose, kiti, neapgalvoję savo veiksmų, kenkia mums visiems“, – piktinosi skaitytoja.
Jos teigimu, atsakingos institucijos turėtų pasidomėti ir kitais mažesniais salonais – neaišku, kiek jų iš tikrųjų karantino metu nevykdo veiklos.
Nori susirgti
Masažuotojų grupėje feisbuke vilnietis išreiškė savo poziciją – palaiko karantino švelninimo idėją, tačiau darbuojasi ir dabar. Tikino savo veiklą pritaikęs prie koronaviruso diktuojamų sąlygų, o norinčiųjų – netrūksta.
„Priimame po vieną iš anksto užsirašiusį. Dirbame su kauke, po to viską dezinfekuojame. Dirbame su pirštinėmis. Švara ir tvarka visada yra mūsų devizas“, – feisbuke rašė masažuotojas.
Kolegų paklaustas, kaip masažuotojas–kosmetologas masažuoja su pirštinėmis, šis atsakė, kad norinčiųjų dėl to nesumažėja.
„Yra puikios masažo pirštinės. O norinčių su skausmais segmentiniam masažui – krūva. Eilė driekiasi.
Parduotuvėse turime gerokai didesnį šansą užsikrėsti. O šiaip aš norėčiau greičiau persirgti ir būtų rami galva. Persirgsime visi – čia tas pats, kas gripas“, – savo nuomonę išdėstė masažuotojas.
Paklaustas, kam tokiu atveju iš viso reikėjo karantinuotis – nes tokiu požiūriu vadovaujantis, visi buvo priversti nedirbti be priežasties, vilnietis patikino – taip ir yra.
„Sukelta didesnė isterija, nei yra reikalinga. Jei specialistai karantinuojasi, kam keltais ir lėktuvais vežti ligą į šalį. Pažiūrėkit, iš kur susirgimai – praktiškai visi atvežtiniai“, – valdžios sprendimais piktinosi vyras.
Griežtesnės baudos
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vyresnioji patarėja Donata Budrevičienė lrytas.lt informavo, kad NVSC yra gavęs pranešimų dėl juridinių asmenų, kurie karantino metu vykdo veiklą, tačiau daugeliu atveju tokie pranešimai nepasitvirtino.
„Be abejo, yra ir tokių atvejų, kada pasibaigus karantinui bus pritaikyta atsakomybė už karantino režimo pažeidimą.
Paminėtina, kad atsakomybė bus taikoma pagal pažeidimo padarymo metu galiojusių teisės aktų nuostatas.
Kaip žinia, šių metų balandžio 3 dieną įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai, numatantys griežtesnes baudas asmenims, kurie nesilaiko karantino ir saviizoliacijos reikalavimų – būtent juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims baudos dydis gali siekti nuo 1,5 tūkst. eurų iki 6 tūkst. Eurų“, – teigė D.Budrevičienė.
NVSC specialistė taip pat priminė, kad pastebėjusieji karantino pažeidimus gali kreiptis 112.