Kauno turgaviečių pardavėjai nuogąstauja dėl artėjančios nedarbo šmėklos

2020 m. kovo 29 d. 14:03
Kauno turgavietėse sekmadienį vyravo ypač niūrios nuotaikos. Daugelis prekyviečių po atviru dangumi  buvo visai uždarytos, vartai užrakinti. 
Daugiau nuotraukų (27)
Net ir veikiančiuose turguose vaikščiojo nedaug žmonių, o kalbinti pardavėjai skundėsi, kad dėl smarkiai sumažėjusio pirkėjų srauto ir nemažinamų nuomos už prekybos vietą kainų jiems atėjo itin sunkūs laikai. Dažnas nuogąstavo dėl atsliūkinančio nedarbo ir skurdo.
Ne vienas turgaus maisto produktų pardavėjas tikino, jog dirba paskutines dienas, nes nuo balandžio 1-osios ruošiasi palikti darbą, nes neįstengs sumokėti nuomos mokesčio.
„Už vietą turguje per mėnesį tenka mokėti 335 eurus. Kai buvo paskelbtas karantinas, žmonių labai sumažėjo. Buvo dienų, kad apyvarta siekė vos 15 ar 20 eurų. Sekmadienį pirkėjų dar labiau sumažėjo. 
Kitą mėnesį nebus iš ko susimokėti už nuomą, todėl dirbsiu iki kovo pabaigos. Kiti pardavėjai kalba tą patį. Kas po to laukia, neįsivaizduojame. Darbo neturėsime, pajamų irgi nebus, o pavalgyti ir komunalinius mokėti vis tiek reikės“, – guodėsi duonos ir pyrago gaminiais buvusiame „Planetos“ kino teatre prekiaujanti moteris.
Daržovėmis tame pačiame turguje prekiaujanti kaunietė sakė, jog sumažėjo ne tik pirkėjų srautas, bet ir pasikeitė jų pirkimo įpročiai. Žmonės perka gerokai mažiau, derisi dėl kiekvieno cento, o apie egzotiškų vaisų pirkimą, išskyrus citrinas, nėra net kalbos.
„Vaisiai genda, reikės išmesti, nes nėra kam jų pirkti. Kas ateina, kalba vien apie krizę ir bedarbystę. Ir pardavėjai, ir pirkėjai ne tiek viruso baiminasi, kiek nepritekliaus. Daugelis atėjusių į turgų žmonės skundžiasi, jog greitai neturės iš ko vaikų išmaitinti. Jau nekalbu apie tai, kas darysis, kai prasidės masiniai atleidimai iš darbo“, – liūdnai kalbėjo pardavėja.
Kitose turgavietėse prekybininkų nuotaika ir kalbos taip pat buvo panašios.
Po stogu įkurtame „Girstučio“ turguje pirkėjų vaikščiojo vos vienas kitas, o prie maisto prikrautų prekystalių parimę pardavėjai neslėpė liūdesio.
„Pirkėjų turguje labai mažai. O ir atėjusieji perka mažiau, žiūri, kas pigiau. Mėsa stovi, žmonės į kauliukus ar mėsos atraižas daugiau dairosi. Vieni nuostoliai“, – kalbėjo mėsa prekiaujanti moteris.
Pirkėjų stygiumi skundėsi ir kitais produktais prekiaujantys žmonės. Dalis skyrių visai nedirbo.
Eigulių turgavietėje matėsi vos vienas kitas prekybininkas. Pirkėjų taip pat buvo nedaug.
„Šią savaitę žmonių buvo labai mažai. Daugelis dėl karantino bijo išeiti iš namų. O tie, kas ateina maisto nusipirkti, labai taupo, kalba apie artėjančią krizę. Nežinau, kiek dienų dar prekiausime. Turbūt iki balandžio 1-osios. Po to tikriausiai teks nutraukti veiklą, nes neverta be reikalo mokėti už vietą ir dar šalti lauke, kai prekyba sustojo“, – dūsavo prekybininkai.
Šiek tiek daugiau pirkėjų sekmadienį matėsi prie „Molo“ prekybos centro įkurtame ūkininkų turguje. Tačiau ir jame pardavėjai nekalbėjo apie pelną. 
Pardavėjai tikino, jog jie turi beveik visko, kuo prekiaudavo anksčiau, tačiau kadangi pirkėjų mažai, nežinia, kas bus kitą savaitę. Mat didžiąją dalį atsivežtų prekių ūkininkams tenka vežtis atgal, nes pirkimas labai smarkiai nukrito.
Kaunasturgaus prekeiviai^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.