Sostinės Halės turgaus prekeiviai žino, kada į ją sugrįš pirkėjai

2020 m. kovo 23 d. 21:03
Skųsdamiesi staiga sumažėjusiu pirkėjų skaičiumi Halės turgavietės prekeiviai tikino negalį sau leisti taip pabranginti maisto produktų, kaip tai daro parduotuvės, nes taip išvaikytų paskutinius klientus.
Daugiau nuotraukų (10)
Banguojanti prekyba. Taip dabartinę padėtį pavadino Halės turgavietės prekeiviai. Po to, kai pradėjo sklisti žinios apie karantiną, kovo 15 ir 17 dienomis šis turgus negalėjo skųstis pirkėjų trūkumu.
Tačiau  kovo 18 laukė staigus atoslūgis. Vis dėlto ėmęsi visų atsargumo priemonių prekybininkai viliasi, kad pirkėjai į turgų grįš, kai namuose baigsis maisto atsargos. 
Todėl drastiškai pabranginti mėsos, žuvies, vaisių ir daržovių turgaus prekeiviai negalėtų net norėdami.
Neleidžia čiupinėti prekių
Taip, mėsa Halės turgavietėje pabrango 20–30 centų už kilogramą. Tai pripažino ne vienas prekybininkas.
Tačiau šis pabrangimas nesusijęs su grėsmingomis žiniomis apie koronavirusą ir siekiu iš to pasipelnyti. Tiesiog tiek mėsos kainas kilstelėjo tiekėjai.
Vaisiais ir daržovėmis prekiavusi Karina Tkačiova užsiminė, kad dabar vilniečiai perka tik tai, kas gali padėti išvengti ligų: citrinas, imbierą, granatus.
Skirtingai nei parduotuvėse, kur česnakai jau prieš kelias dienas buvo išgraibstyti, K.Tkačiova jų dar turėjo. Tiesa, juos pardavėja perrinkinėjo. Mat česnakai jau pradėjo dygti.
„Kad ir kaip stengiamės, žmonių turguje smarkiai sumažėjo. Juos galima suprasti – dauguma vilniečių bijo išeiti į miestą.
Bet aš manau, kad turguje apsipirkti netgi saugiau nei parduotuvėse.
Juk jose nesukontroliuosi, kas čiupinėja prekes. O mes to daryti nebeleidžiame. Kai atėjo tokie laikai, tenka stebėti pirkėjus“, – aiškino K.Tkačiova.
Ji parodė į plėvele uždengtus džiovintus vaisius, prie kurių pirkėjai negali prisiliesti.
O parduotuvėse džiovintų vaisių iš dėžės gali pasisemti kiekvienas pirkėjas.
Spėjo pasiekti antirekordą
„Laukiame, kol žmonės viską suvalgys“, – atsiduso Halės turgavietės vienas vadovų Leonas Jucys.
Anot jo, prekeiviai vis dar tikisi palankesnių laikų. Tik mėsos ir daržovių pardavėjų sumažėjo apie 10 procentų. O kiti laukia.
L.Jucys įspėjo, kad ne vienas prekeivis yra nervingas, tad tokio geriau nekalbinti. Laukimas ir įtampa žmones išvargino.
„Dirbome su dukra, dabar ji liko namuose. Dviese čia nėra ką veikti. Vis tiek nieko neuždirbu, per dieną ir šimto eurų nesurenku. Bet juk reikia už produkciją, įvairius mokesčius mokėti“, – skundėsi rūkytų mėsos gaminių pardavėja.
Jos kolegė sakė pasiekusi antirekordą – kovo 19 dieną dešrų, vyniotinių pardavusi tik už 50 eurų. Tad apie kainų kėlimą ji net negalvojanti.
Gyvena tiktai iš užsakymų
Halės turgavietėje uždarytos kelios kavinės, o kitos gamina maistą išsinešti.
Lietuviškų ir rytietiškų patiekalų kavinės „Spoon Out“ viena savininkių Giedrė Budienė pasitinka prie stiklinių durų ir neleidžia įžengti į vidų. Šios kavinės patiekalų vilniečiams gali atvežti „Wolt“ kurjeriai.
Taip aptarnauti klientus „Spoon Out“ paskelbus karantiną. Pirmomis dienomis ji sulaukė dešimties, o  pe kelių dienų – jau dvidešimties valgytojų užsakymų.
„Vis dėlto ištikimiausi klientai ateina ir maistą išsineša. Kaip ir kitos kavinės, naudojame daug saugos priemonių“, – tvirtino G.Budienė. „Spoon Out“ darbuotojai šiomis dienomis naudoja polietilenu karštuoju būdu aptrauktus vienkartinius indus.
Daug dėmesio saugos priemonėms paskyrė ir įvairius pusgaminius gaminanti kavinė „Halės Deli“, kuri taip pat laikosi tik iš užsakymų.
Sėdėti namuose – kančia
Šalia įsikūrusios kavinės „Beigelistai“ darbuotojai taip pat virė beigelius. Dirbo ir šviežias sultis spaudžianti Jelena.
Moteris pasakojo, kad į darbą atėjo tik norėdama apsitvarkyti.
Sudėti į šaldiklius vaisius, daržoves, supuvusius išmesti. Bet apsiginklavusi saugos priemonėmis vėliau nusprendė dirbti.
„Nebegaliu sėdėti namuose. Čia nors pro langą į pustuštę gatvę pasižiūriu“, – šyptelėjo moteris.
Pareigūnus privertė dirbti tiktai koronavirusas
Vis dėlto kalbėdamas apie smarkiai prekeivių pajamas apkarpiusį virusą L.Jucys pastebėjo ir vieną teigiamą dalyką.
Dar neseniai Halės turgavietės prieigose knibždėjo nelegalių prekeivių, į kuriuos pareigūnai numodavo ranka. Bazilijonų gatvėje rikiuodavosi dvi eilės prekeivių, prekes išdėliojusių tiesiai ant šaligatvio.
Ant žemės net karštomis dienomis buvo galima rasti ir pieno, supilstyto į nežinia kur rastus bambalius, varškės, sūrių, sviesto, kiaušinių.
Dar liūdnesnė padėtis buvo prie Kalvarijų turgavietės. Čia prekeiviai, išdėlioję prekes ant žemės arba bananų dėžių, siūlė pirkti ne tik krapų, salotų, svogūnų, bet ir pieno produktų.
Šalia šio turgaus sienos klestėjo prekyba sendaikčiais, įvairiais dėvėtais drabužiais.
Savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius tik išvardydavo, kiek kartų tikrino turgaviečių prieigas ir kiek prekeivių nubaudė už Prekybos viešosiose vietose taisyklių pažeidimus.
Paprastai per vieną tikrinimą baudomis buvo apdalijami ne daugiau kaip dešimt nelegalių prekeivių, nes dauguma jų išsilakstydavo. Ir tai pareigūnai atvykdavo tik tada, kai kas nors pasiskųsdavo.
Tačiau kai pradėjo siausti koronavirusas, skundų nebereikėjo. Pareigūnai patys atvyko prie abiejų turgaviečių ir išvaikė prekeivius. Dabar prie jų neįprastai tuščia .
VilniusturgusHalės turgus
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.