Besivystančioms rinkoms gresia milžiniškas lėšų nutekėjimas ir joms taip pat reikės paramos, parašė ji tinklaraštyje.
K. Georgieva vėl pažymėjo, jog fondas yra „pasirengęs mobilizuoti savo 1 trln. JAV dolerių skolinimo pajėgumus ir padėti savo nariams“. Be kita ko, besivystančios ir besiformuojančios ekonomikos šalims gali būti skubiai skirta 50 mlrd. JAV dolerių.
„Vyriausybės ėmėsi tam tikrų priemonių, kuriomis visų pirma siekia pažaboti COVID-19 plitimą, tačiau jos turėtų plėsti šias pastangas ir stengtis aprėpti labiausiai nukentėjusius žmones bei įmones“, - pareiškė TVF vadovė, be kita ko, paminėjusi tokias priemones kaip tikslinės mokesčių lengvatos ir ilgesnis apmokamas nedarbingumas.
Tačiau vien atskirų šalių veiksmų nepakanka ir, „plintant virusui, kone kas valandą didėja koordinuotų ir sinchronizuotų pasaulinių fiskalinių paskatų poreikis“.
Vien 2009 metais Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalys skyrė 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), arba daugiau nei 900 mlrd. JAV dolerių.
„Taigi dar reikia padaryti daug daugiau“, – pažymėjo K. Georgieva.
Ji taip pat paminėjo Tarptautinių finansų instituto (IIF) duomenis, iš kurių matyti, jog investuotojai nuo krizės pradžios iš besivystančių rinkų atsiėmė beveik 42 mlrd. JAV dolerių.
„Tai didžiausias lėšų nutekėjimas šiuolaikinėje istorijoje“, – pabrėžė Fondo vadovė.