Galutiniais duomenimis, šalies ekonomika spalio–gruodžio mėnesiais, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2018 metais, traukėsi 7,1 proc. – preliminarūs skaičiavimai rodė 6,3 proc. nuosmukį.
BVP kritimas buvo užfiksuotas pirmą kartą nuo 2018 metų trečiojo ketvirčio.
„Trading Economics“ ekspertai tikėjosi iki 6,6 proc. nuosmukio tempo. Trečiąjį ketvirtį Japonijos BVP padidėjo vos 0,1 procento.
Analitikai perspėja, kad Japonijos ekonomika taip pat gali smukti 2020 metų pirmąjį ketvirtį, atsižvelgiant į koronaviruso plitimą. BVP kritimas du ketvirčius iš eilės reikš techninį nuosmukį.
Japonijos BVP spalio–gruodžio mėnesiais, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, sumenko 1,8 proc., rodo galutiniai duomenys. Tai yra didžiausias kritimas nuo 2014 metų antrojo ketvirčio. Anksčiau buvo pranešama apie 1,6 mažėjimą.
Trečiąjį ketvirtį, palyginti su ankstesniais trim mėnesiais, ekonomikos augimas nesikeitė.
Vartotojų išlaidos spalio –gruodžio mėnesiais sumenko 2,8 proc. (preliminariais duomenimis – 2,9 procento). Kritimą, kuris buvo fiksuotas pirmą kartą per penkis ketvirčius, lėmė vartojimo mokesčio pakėlimas nuo 2019 metų spalio 1 dienos nuo 8 proc. iki 10 procentų. Be to, ekonomistai pastebi, kad šiltesni nei įprasti žiemos orai Japonijoje šiais metais prisidėjo prie mažesnių vartotojų išlaidų.
Verslo investicijos pirmą kartą per tris ketvirčius sumenko – 4,6 proc. – dėl JAV ir Kinijos prekybos karo, kuris padidino neapibrėžtumą dėl pasaulio ekonomikos perspektyvų. Anksčiau buvo pranešta, kad investicijos sumažėjo 3,7 procento