Legendinę Vilniaus užeigą „Rotonda“ prikels naujam gyvenimui

2020 m. kovo 2 d. 09:51
Lrytas.lt
Praėjusiais metais pasikeitę nuomininkai kadaise legendine vadintą, o šiuo metu apleistą užeigą „Rotonda“ Gedimino kalno papėdėje ketina atidaryti jau šią vasarą. Ji turėtų vadintis „Bo House Pasaka“.
Daugiau nuotraukų (4)
Apjuosta statybininkų tvora, ant stogo kyla pastoliai. Taip dabar atrodo kavinė „Rotonda“.
Tačiau akivaizdu, kad darbai juda pamažu: ketvirtadienį prie pastato darbininkų – nė kvapo.
Pernai „Rotondą“ dešimčiai metų išsinuomojo bendrovė „Gaminčiau ir gaminčiau“.
Jos vadovai skelbiasi esą ne naujokai maitinimo versle, Nidoje atgaivino buvusią valgyklą ir joje įkūrė restoraną „Bo House“.
Kvies užsukti su vaikais
Vilniuje šie verslininkai yra restorano „Stebuklai“ bendraturčiai. Vienas būsimų „Rotondos“ šeimininkų Andrius Emde teigė nesibaiminąs prieš tai buvusių kavinės nuomininkų likimo, nes maitinimo srityje – jau beveik 10 metų.
A.Emde pasakojo, kad atnaujinus „Rotondą“ bus orientuojamasi į jaunas šeimas, kurios čia galės užsukti su vaikais.
„Bo House Pasaka“ veiks ištisus metus, verslininkai ketina įstiklinti arkas. Patalpas jie išsinuomojo ilgesniam laikui, nes investicijos turi atsipirkti. Rekonstrukcijai ketinama skirti daugiau kaip 300 tūkst. eurų.
Bus keičiamas stogas, perdangos, įrengtas šildymas, pakeistos visos komunikacijos.
Savivaldybė dar 2018 metais ėmėsi infrastruktūros renovavimo darbų pačioje kavinėje. Tai savivaldybei kainavo apie 180 tūkst. eurų. Buvo įrengti elektros, vandentiekio ir nuotekų tinklai, įvestas dujotiekis.
Du nuomininkai atsisakė
Kavinė „Rotonda“ Bernardinų sode veikė nuo 1956 iki 1992 metų. Paskui daugiau nei dešimtmetį savivaldybė bandė ją išnuomoti privačiam verslui.
2004 metais patalpos buvo perduotos bendrovei „Gairė“. Šiai įmonei pardavus akcijas, 2012-aisiais buvo pasirašyta nauja nuomos sutarties redakcija su „Vičiūnų“ restoranų grupe, kuri turėjo galioti iki 2017 metų. 2015-aisiais visas šios bendrovės teises perėmė „Matillda“, bet po metų sutartį su savivaldybe nutraukė.
2018 metais kavinės patalpų nuomos konkursą laimėjo muzikos klubas „Tamsta“, planavęs čia įrengti kamerinės muzikos kavinę. Tačiau, savivaldybės duomenimis, įmonė neapskaičiavo savo finansinių galimybių ir turėjo nutraukti sutartį.
Reikia krūvos dokumentų
Netrukus bus gaivinama ne tiktai „Rotonda“, bet ir viešoji erdvė, kuri anksčiau buvo vadinama Sereikiškių parku. Dabar tai – Pilių parkas.
Pilių parkas, esantis tarp Valdovų rūmų ir Bernardinų sodo, beveik visai nepakito nuo sovietinių laikų. Per 30 metų jame buvo tik pakeisti suolai ir šviestuvai, o klombose pasodinta gėlių.
Sutvarkyti parką pirmą kartą pasišauta 2017-aisiais. Tais pačiais metais Projektavimo ir restauravimo institutas parengė projektinius pasiūlymus, kurie buvo suderinti su Kultūros paveldo departamentu.
Jų pagrindu architektas Ričardas Bitovtas pradėjo rengti Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato Pilių parko teritorijos pietinės dalies 3,1 hektaro tvarkybos darbų techninį projektą. Parengus jį gautas leidimas atlikti tvarkomuosius paveldosaugos darbus.
Pilių parko atnaujinimo projektas numato, kad čia būtų pažymėti buvę gynybiniai įtvirtinimai, o vienoje iš buvusių bokštų vietų numatyta pastatyti stendą su išsamia informacija apie buvusį Žemutinės pilies teritorijos užstatymą.
Taip pat numatoma parteriniais elementais pažymėti buvusio karališkojo malūno vietą, specialiais melsvo atspalvio augalais išryškinti senosios Vilnios upės vagą.
Parke būtų sutvarkyti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtos vaizdo stebėjimo kameros ir nauji suolai, pastatytos naujos šiukšliadėžės ir sutvarkytos vejos. 
Turėtų remontuoti ir griūvančią sieną
Vaikštant po parką ties Barboros Radvilaitės gatve galima pastebėti virstančią sienelę, kuri priklauso ne Vilniaus pilių valstybiniam kultūriniam rezervatui, o savivaldybei.
Pasak laikinai einančio direktoriaus pareigas Andriaus Skorupskio, Vilniaus pilių valstybinis kultūrinis rezervatas kartkartėmis patvarko virstančią sienelę, nors to daryti visai neprivalo.
Tikimasi, kad atnaujinant Pilių parką bus sutvarkyta ir ši sienelė.
Šiuo metu Pilių parko tvarkybos darbų projektas laukia statybą leidžiančio dokumento ir valstybės finansavimo. Projekto įgyvendinimas kainuos apie 2 mln. eurų.
kavinėrotondaVilnius
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.