Skrydžių palydovai keleivius lydi ir iš Italijos – pabūgo, kad platina užkratą

2020 m. kovo 1 d. 15:59
Lietuviams, grįžusiems iš Kinijos ar Šiaurės Italijos, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja 14 dienų niekur neišeiti iš namų. Tai – izoliazija, kuri gali apsaugoti nuo viruso patinimo.
Daugiau nuotraukų (4)
Tačiau skrydžių palydovai ir pilotai, vykdantys skrydžius į koronavirusu paliestas teritorijas, lyg niekur nieko toliau dirba savo darbą.
Tokią problemą įžvelgė į redakciją krepęsis lrytas.lt skaitytojas. Jo teigimu, skrydžių palydovai neturi nuolatinių maršrutų.
Kiekvieną kartą jie skrenda vis kitur, o užsikrėtę koronavirusu, to nė nežinodami, gali užkrėsdami ir kitus orlaivių keleivius. Taip virusas gali būti nugabentas į vis naujas teritorijas.
Nerimas dėl skrydžių
„Labai neramu dėl to, kad koronavirusas išplito Šiaurės Italijoje. Kaip tik „Wizz air“ ir „Ryanair“ skrydžių palydovai ir pilotai skraido iš Italijos Malpensos ar Bergamo oro uostų į Lietuvą.
Ar jiems taikomi tokie patys reikalavimai, kaip ir keleiviams? Ar jie dvi savaites po skrydžio iš Italijos privalo išbūti karantintine, gauti biuletenį? Ar visuomenės sveikatos centro darbuotojai juos įrašo į rizikos sąrašus? Ar prašo jų duomenų?
Juk palydovai turi tiesioginį kontaktą su kiekvienu keleiviu. Vienam apklotą paduoda, kitam – atsigerti, trečiam – pavalgyti.
Juk žinome, kad susikalbėti lėktuve yra sunkiau, tad jie dažnai pasilenkia prie keleivių, kad juos išgirstų. O taip užsikrėtimo tikimybė dar labiau padidėja, – nuogąstavimais pasidalijo lrytas.lt skaitytojas Donatas.
Rekomendacijos – visiems vienodos
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovės Linos Grinytės-Jauniškienės, skrydžių palydovams iš tiesų taikomos tokios pačios rekomendacijos, kaip keleiviams.
Vis dėlto, tikslių duomenų, kiek avialinijų darbuotojų jau pasinaudojo nedarbingumo galimybe, atskleista nebuvo.
„Pagal šiuo metu susiklosčiusią epidemiologinę situaciją, visiems Lietuvos gyventojams, atvykusiems iš viruso paliestų šalių, rekomenduojama 14 dienų likti namuose, stebėti savo sveikatą ir laikytis rekomendacijų.
Šiuo metu COVID-19 virusas plinta visose Kinijos provincijose, Šiaurės Italijoje – Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionuose, taip pat Honkonge, Irane, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre. 
Jeigu nėra galimybės organizuoti darbą nuotoliniu būdu, grįžęs asmuo izoliavimosi laikotarpiui gali gauti nedarbingumą. Tam jis turi kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.
Oro linijų darbuotojams, grįžusiems iš minėtų šalių, taip pat taikomos šios rekomendacijos“, – lrytas.lt sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Lina Grinytė-Jauniškienė.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijos pateikiamos čia.
Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį paskelbtas pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis Lietuvoje, nustatytas iš Italijoje esančio Veronos miesto grįžusiai pacientei. Šiuo metu ji izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.