Jeigu išvada būtų teigiama, Vyriausybė iki spalio turėtų parengti ir pateikti Seimui įstatymų pataisas dėl tokio banko steigimo.
Nutarimo dėl Valstybinio komercinio banko steigimo projektą Seime registravo valstiečiai Valerijus Simulikas, Dainius Kepenis, Laimutė Matkevičienė, Viktoras Rinkevičius, Kęstutis Smirnovas, Jonas Jarutis, Audrys Šimas, Andriejus Stančikas, Aušra Papirtienė, Zenonas Streikus, Arvydas Nekrošius ir Rima Baškienė ir socialdarbietis Artūras Skardžius.
Valstybinio komercinio banko šalininkai sako, kad jis reikalingas dėl šalies finansų sistemos būklės, nes Lietuvai reikia susirūpinti konkurencine aplinka bankų sektoriuje, padidinti finansinių paslaugų prieinamumą regionuose.
Nutarimo projekte rašoma, kad šis bankas galėtų pigiau ir kryptingiau kredituoti smulkų ir vidutinį verslą, perskolinti su minimaliomis palūkanomis tarptautinėse rinkose paskolintas lėšas verslui gaivinti, didėjant finansinio nestabilumo grėsmei, galėtų saugoti valstybinio sektoriaus įmonių ir įstaigų lėšas, taip pat taptų realia alternatyva fizinių asmenų indėliams saugoti.
Prezidentas Gitanas Nausėda žiniasklaidai neseniai pareiškė, kad valstybinis komercinis bankas Lietuvoje įmanomas, tačiau sprendimas dėl jo, anot šalies vadovo, galėtų būti tik po rudenį vyksiančių Seimo rinkimų.
Nagrinėti galimybę sukurti komercinį valstybinį banką Vyriausybei yra pasiūlęs Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, pernai atlikęs 2009 metų finansų krizės aplinkybių tyrimą.
Praėjusį lapkritį Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas teigė, kad norint, jog toks bankas konkuruotų su didžiaisiais rinkos žaidėjais, reikėtų apie 1 mlrd. eurų.
Kritikai teigia, kad valstybinio banko steigimas būtų per brangus, o jo veiklai galėtų trukdyti nederamas politikų kišimasis.
BNS užsakymu bendrovės „Vilmorus“ pernai gruodį atliktoje apklausoje didesnė dalis šalies gyventojų sakė pritariantys, kad būtų steigiamas valstybinis komercinis bankas. Už tai pasisakė 47,9 proc. respondentų, 20,9 proc. buvo prieš, 31,3 proc. neturėjo nuomonės.