Klaipėdoje įvesto draudimo net dieną prekiauti alkoholiu Vilnius ir Kaunas nesupranta

2020 m. vasario 22 d. 17:24
Klaipėdos miesto savivaldybei nusprendus Šviesų festivalio ir Jūros šventės metu renginio teritorijoje esančiose parduotuvėse drausti prekybą alkoholiu stiklo taroje, savo požiūrį į uostamiesčio nutarimą išreiškė ir kitų didžiųjų Lietuvos miestų savivaldybių atstovai.
Daugiau nuotraukų (5)
Daug diskusijų sulaukęs ir tik Klaipėdos miestui būdingas įstatymas numato, kad į renginio teritoriją patenkančios parduotuvės visą renginio laiką ir visoje renginio teritorijoje savo klientams alkoholinius gėrimus pardavinėtų tik nedūžtančioje taroje.
Klaipėdos miesto atstovai tikina, kad taip užtikrinamas renginio dalyvių saugumas.
Kita vertus, nutarimas galimai prieštarauja aplinkosauginiams valstybės tikslams – kol visi prekybos tinklai stengiasi mažinti plastiko atliekų kiekį, toks draudimas nepalieka kitų galimybių, tik pirkti gėrimus plastikiniuose buteliuose.
Prieštaringi tikslai
Klaipėdos miesto savivaldybės atstovė spaudai Aušra Lukauskienė portalui lrytas.lt teigė, kad sprendimas miesto renginių metu parduotuvėms drausti prekiauti alkoholiu stiklo taroje priimtas siekiant renginio dalyvių saugumo.
„Minėtas punktas Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakyme atsirado įsiklausius į policijos siūlymą dėl renginyje dalyvaujančių žmonių saugumo.
Punktas apie tai, kad „renginio teritorijoje esančioms prekybos ir viešojo maitinimo įmonėms renginio metu leidžiama alkoholinius gėrimus išsineštinai parduoti tik nedūžtančioje taroje“ taikomas didžiųjų miesto švenčių metu – Jūros šventėje ši nuostata taikoma jau nuo 2009 metų“, – sakė A.Lukauskienė.
Tuo metu Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjos Nomedos Prevelienės teigimu, draudimas pirkti gėrimus stiklinėje taroje prieštarauja taršą mažinantiems miesto tikslams.
„Per didžiuosius renginius Kauno mieste ypatingas dėmesys skiriamas viešajai tvarkai. Jai užtikrinti dažnai greta policijos pareigūnų pasitelkiami ir privačių saugos tarnybų darbuotojai.
Taigi alkoholio vartojimas viešose vietose netoleruojamas ir tokius pažeidimus apskritai stengiamasi užkardyti. Todėl ir stiklo taros problema nėra tokia aktuali.
Priešingai, miestas jaučia socialinę atsakomybę ir nesiima skatinti plastiko taros vartojimo, kuris iš esmės kertasi su šių dienų aplinkosauginėmis tendencijomis. Taigi planų riboti stiklo tarą šiuo metu neturime“, – teigė N.Prevelienė.
Kauno miesto savivaldybės atstovė pridūrė, jog dar 2003 metais buvo priimtas sprendimas, kad renginio teritorijoje prekyba gėrimais vykdoma tik iš vienkartinės plastikinės taros.
Tai numato Renginių organizavimo Kauno viešosiose vietose tvarkos aprašo 20 punktas, kuriame teigiama, kad prekiauti alkoholiniais gėrimais leidžiama juos išpilstant į vienkartinę plastikinę tarą.
Tačiau aprašas artimiausiu metus bus keičiamas – renginių metu bus rekomenduojama gėrimus pilti į popierinę tarą.
Keičiasi požiūris
Nors Vilniaus miesto savivaldybė neturi jokios pozicijos dėl stiklo taros draudimo, turi griežtą požiūrį į plastiką – miesto šventėse jau nuo kovo mėnesio vienkartinių plastiko gaminių turėtų nebelikti.
Vilniaus miesto taryba sausio pabaigoje pritarė tarybos nario Luko Savicko pasiūlytam sprendimui atsisakyti vienkartinio plastiko gaminių miesto šventėse.
Numatyta, kad toks Vilniaus miesto tarybos sprendimas įsigalios nuo šių metų kovo pradžios. L.Savicko teigimu, vienkartinio plastiko ribojimas miesto šventėse skatina visuomenę tapti draugiškesnei aplinkai, kartu sudarys naujas verslo galimybes ekologiškų gaminių tiekėjams.
Turėjo įtakos pardavimams
Klaipėdos Šviesų šventės metu alkoholiniais gėrimais, esančiais stiklinėje taroje, nebuvo prekiaujama dviejose „Maximos“ ir kitų prekybos tinklų parduotuvėse, esančiose pačiame miesto centre – renginio teritorijoje.
„Maximos“ atstovė ryšiams su visuomene Rima Aukštuolytė teigė, kad toks sprendimas įtakos alkoholio pardavimams turėjo.
Tai padaryta vadovaujantis Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu, kuris skirtas savaitgalį vykusiam Šviesų festivaliui. Šis sprendimas festivalio metu laikinai apribojo tik alkoholinių gėrimų prekybą. Iki šiol tokių veiksmų, vadovaudamiesi Klaipėdos miesto savivaldybės nutarimais, imdavomės per Jūros šventę.
Dirbdami Klaipėdoje esame miesto bendruomenės dalis ir laikomės visų miesto savivaldybės nutarimų. Natūralu, kad toks sprendimas apriboti dalies prekių prekybą įtakos pardavimams turės.
Kita vertus, mes jau tam tikrą laiką stebime, kad vis labiau auga žmonių sąmoningumas – klientai dažniau renkasi nealkoholinius gėrimus, pavyzdžiui, nealkoholinį sidrą, alų ar vyną, o alkoholinių gėrimų pardavimai pamažu mažėja,“ – sakė R.Aukštuolytė.
Draudimas^Instantprekyba alkoholiu
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.