Vienas didžiausių prekybos tinklų atsisako visiems įprastos prekės

2020 m. vasario 18 d. 10:38
Papildyta
Prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ iš prekybos išėmė visus vienkartinius plastikinius pirkinių maišelius.
Daugiau nuotraukų (22)
Bendrovės teigimu, šis sprendimas į aplinką patenkančio plastiko kiekį kasmet leis sumažinti daugiau kaip 90 tonų.
„Jei per metus Lietuvoje susidaro 100 tūkst. tonų plastiko atliekų, tai daugiau nei 60 proc. jų yra būtent pakuotės, maišeliai ir kitos pakavimo, plastiko dalys.
Šiandien matome atsakingo verslo žingsnį ir pavyzdį kitiems prekybos centrams, kad iš tiesų atlernatyvų yra ir jomis galima pasinaudoti.
Juolab, kad pakeitus vieną plastiko maišelį mes šiandien turime net šešias aplinkai draugiškas alternatyvas – tai didžiulės galimybės tiek verslui, tiek gamintojams įrodyti, kad galima padaryti geriau ir aplinkai draugiškesniais būdais,“ – antradienį surengtoje konferencijoje sakė Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.
„Lidl“ parduotuvių lentynose nuo pirmadienio neliko trijų rūšių plastikinių pirkinių maišelių, o pirkėjai kviečiami vietoj jų rinktis popierinius maišelius arba daugkartinius pirkinių maišelius.
Tuo metu ploni, permatomi plastikiniai maišeliai smulkioms prekėms iš „Lidl“ asortimento bus išimti greitu metu, juos pakeis daugkartiniai.
„Vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių atsisakymas – tik vienas iš pirmųjų „Lidl Lietuva“ žingsnių, kuriuo siekiame sumažinti plastiko daromą žalą“, – sakė „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius Radostinas Roussev-Peine.
Prekybos tinklas planuoja iki 2025 m. pabaigos plastikinių pakuočių kiekį sumažinti 20 proc. bei siekia, jog visos prekybos tinklo privačių prekės ženklų gaminių plastiko pakuotės iki 2025 m. pabaigos būtų 100 proc. tinkamos perdirbimui.
2019 metų vasarą šis prekybos tinklas iš prekybos išėmė vienkartinius plastiko gaminius, tokius kaip vienkartiniai indai, įrankiai ir šiaudeliai, bei pakeitė jų atitikmenimis iš alternatyvių ir perdirbamų medžiagų.
Praėjusį rudenį „Lidl“ taip pat sumažino trylikos šviežios mėsos produktų pakuotes. Priklausomai nuo pakuotės, plastiko buvo sumažinta nuo 8 proc. iki 47 proc. Pavyzdžiui, smulkintos kiaulienos mentės ir jautienos mėsos pakuotėje buvo sumažinta 47 proc. plastiko, o kiaulienos nugarinės be kaulo pakuotėje – 45 proc.
Kiti tikslių datų neįvardija
Tuo metu prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė naujienų agenūrai „Elta“ sakė, kad „Iki“ pardavinėja perdirbto plastiko maišelius, o jų atsisakyti kol kas nėra planų.
„Tai, ką surenkame savo gamybos logistikos centruose, perdirbame ir tada mūsų plastikiniai maišeliai yra iš perdirbto plastiko. Kol kas jų atsisakyti nėra planų. Stengiamės išnaudoti tai ką, turime, neišmesti, o geriau panaudoti dar kartą“, – sakė I.Baltrušaitienė.
Ji teigė, kad tinklas turi kitų su aplinkosauga susijusių planų, tačiau jų kol kas neįvardijo.
Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas Darius Ryliškis sakė, kad konkrečių planų atsisakyti vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių tinklas neturi, tačiau neatmetė, kad ateityje gali tekti tai padaryti.
„Kol kas konkrečiai pasakyti, kad yra toks planas ir konkreti data, negalėčiau, bet norėčiau pažymėti, kad pastaruoju metu „Norfoje“ gerokai išaugo daugkartinių prekių maišelių pardavimai. Nors vienkartiniai plastikiniai maišeliai ir toliau išlieka populiariausi, bet tendencija yra aiški ir, matyt, stiprės. Galimas daiktas, kad ateityje teks atsisakyti maišelių tiek savo iniciatyva, tiek ir atsižvelgiant į žmonių požiūrį“, – sakė D.Ryliškis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.