Japonijos „Nikkei 225“ ir „Topix“ nusileido atitinkamai 1,5 ir 1,31 procento. Kinijos „Shanghai Composite“ smuko 0,12 proc., o Honkongo „Hang Seng“ – 1,3 procento. Pietų Korėjos „Kospi“ sumenko 1,49 proc., o Australijos S&P/ASX 200 – 0,16 procento.
JAV technologijų milžinei „Apple“ įspėjus, kad jos įplaukos sausio–kovo mėnesiais, t. y. antrąjį finansinių metų ketvirtį, dėl koronaviruso protrūkio nepasieks anksčiau prognozuoto lygio, pinga Azijos technologijų bendrovių akcijos.
Japonijos elektronikos gamintojos „Taiyo Yuden“ rinkos vertė krito 5,4 proc., o lustų gamintojos „Advantest“ – 5,9 procento.
„SoftBank Group“ akcijos atpigo 4,8 proc., „Toyota“ – 1,6 proc., o „Sony“ – 2,6 procento.
Honkonge mobiliųjų prietaisų įrangos tiekėjos „Sunny Optical“ akcijų kursas krito 4,3 procento.
„Apple“ tiekėjų „ASM Pacific Technology“ ir „AAC Technologies Holdings“ akcijos atpigo atitinkamai 9,4 ir 3,8 procento.
Pietų Korėjoje „Samsung Electronics“ kapitalizacija sumažėjo 2,6 proc., o lustų gamintojos „SK Hynix“ – 2,9 procento.
Investuotojai toliau vertina koronaviruso protrūkio poveikį ekonomikai.
Tyrimų bendrovės „Capital Economics“ ekspertai mano, jog Kinijos bendrasis vidaus produktas šių metų pirmąjį ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, gali smukti 2,5 procento.
Jie taip pat pažymi, jog ekonomikos silpimo tendencija per tiekimo grandines pradeda plisti į kitas šalis.
„Capital Economics“ duomenimis, Pietų Korėjos importas per pirmąsias dešimt vasario dienų, palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai, krito 50 proc. ir nuosmukis buvo didžiausias nuo 1997 metų finansų krizės Azijoje laikų.
Naujausi duomenys parodė, jog naujojo koronaviruso epidemijos aukų skaičius Kinijoje antradienį pasiekė 1,868 tūkstančio.
Savo eiliniame pranešime provincijos sveikatos komisija taip pat pranešė apie 1,807 tūkst. naujų ligos atvejų, bet jų skaičius buvo mažesnis negu pirmadienį.
Bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje viršijo 72,4 tūkstančio.