Viešbutį „Atrium“ pardavusį verslininką su Lietuva nuo šiol sies tik jauniausia dukra

2020 m. vasario 15 d. 11:20
Lietuvoje nemažai turtų susikrovęs ir prieštaringa veikla pagarsėjęs Gruzijos verslininkas Valerijus Gelašvilis, atrodo, nutarė galutinai trauktis iš Lietuvos – pardavė ir 21 metus Senamiestyje veikusį viešbutį.
Daugiau nuotraukų (13)
Pilies g. 10 esantį pastatą, kuriame veikė viešbutis „Atrium“ ir Kaukazo regiono maisto restoranas „Kaukazo gėrybės“, iš 59 metų V.Gelašvilio įsigijo nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Build Me“.
XVI amžiuje statytas pastatas – vienas seniausių Pilies gatvės statinių, užimantis 2 tūkst. kvadratinių metrų. Naujieji savininkai žada, kad pats pastatas ir jame esančios komercinės bei gyvenamosios paskirties patalpos bus atnaujinamos laikantis paveldosaugos reikalavimų.
Sandorio vertė – 4,5 mln. eurų. Dar tokią pat sumą žadama investuoti.
Ieškos naujų nuomininkų
Šiuo metu pastate nutraukta visa iki šiol vykusi veikla (restorano „Kaukazo gėrybės“ sutartis baigsis kovą) ir jau ieškoma ilgalaikių nuomininkų.
Duris neseniai užvėrė ir šiame pastate nuo 2017-ųjų vasario veikęs grožio salonas „Sophistique“, kuriam vadovavo V.Gelašvilio dukra 24 metų Sofio.
Moteris prieš tris savaites socialiniuose tinkluose paskelbė išparduodanti grožio salono baldus.
Įmonės „Build Me“ projektų vadovas Žilvinas Bliznikas teigė, kad planuojama ne tiktai rasti ilgalaikius komercinių erdvių nuomininkus, bet ir atskirai parduoti antrame bei trečiame pastato aukštuose esančias gyvenamosios paskirties patalpas. Jose – 9 erdvūs apartamentai, tinkantys trumpalaikei nuomai.
„Tai vienas seniausių pastatų Pilies gatvėje. Jame gyveno iškilūs Lietuvos politikai, dvasininkai ir kultūros žmonės. Todėl norime, kad vilniečiai ir miesto svečiai džiaugtųsi autentišku, tačiau kartu tvarkingu, gražiu ir atnaujintu pastatu, kuris įkvėptų ir jame gyvenančius, ir pro šalį einančius“, – sakė Ž.Bliznikas.
Tiesa, jis nutylėjo, kad iki V.Gelašviliui įsigyjant pastatą jis buvo kur kas autentiškesnis – po čia atliktų rekonstrukcijos darbų paveldosaugininkams kilo rimtų abejonių, ar išskirtinis Senamiesčio pastatas nebuvo suniokotas.
Paveldosaugininkai neįveikė
2008-ųjų rudenį paveldosaugos specialistai ėmė nerimauti, kad viešbučio „Atrium“ rekonstrukcija neatitinka paveldosaugininkų iškeltų reikalavimų, nors verslininko atstovai tvirtino visus reikalingus dokumentus ir leidimus turintys.
XVI amžiaus pastatas įtrauktas į Kultūros vertybių registrą, o fasadas yra paskelbtas saugomu.
Iki rekonstrukcijos buvo du įėjimai į pastatą, nes buvo dvi parduotuvės. Užsakovo prašymu projektuotojai padarė vieną įėjimą vietoj vienos vitrinos.
Už rekonstrukcijos projektą atsakingos įmonės „Elvora“ vadovas Jakovas Mendelevičius tada tikino, kad šis projektas jau suderintas su Kultūros paveldo departamentu (KPD) ir miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriumi.
V.Gelašvilis norėjo, kad iš dviejų patalpų būtų viena, todėl ir pakito įėjimo vieta – atsirado įėjimas į rūsį. Tuomet savivaldybės Kultūros paveldo skyriui vadovavęs Vitas Karčiauskas teigė, kad šio pastato projektų pasiūlymai iš tiesų buvo derinti.
„Buvo keli variantai. Galiausiai atsisakyta vieno įėjimo – vietoj jo daroma vitrina. Naujas įėjimas su laipteliais įrengiamas dešinėje pastato pusėje ir gilinamas per sienos storį. Viskas logiška“, – aiškino V.Karčiauskas.
Nors vėliau KPD Vilniaus teritorinio padalinio specialistai įrodinėjo, kad departamento atstovų parašo ant leidimo nėra, todėl būtina pastatui grąžinti buvusią jo išvaizdą, įveikti įtakingo Gruzijos verslininko nepavyko – jis istorinį pastatą pakeitė taip, kaip norėjo.
Ką norėjo, tą ir darė
Paveldosaugininkai pripažįsta, kad dar 1996-aisiais V.Gelašvilio įsigytas ir imtas rekonstruoti pastatas jau tada buvo gerokai pakeistas – kiemas tapo uždaras ir paverstas pastato interjero dalimi, sunaikinta istoriniam kiemui būdinga lauko erdvė, o čia įrengtas viešbučio „Atrium“ holas ir restoranas.
Maža to, XVI amžiaus pastate įrengtas stiklinis stogas, kurį laiko metalo konstrukcijos, stiklinės verandos. Šiais laikais tokie dalykai sunkiai įsivaizduojami, bet XX amžiaus pabaigoje apsukriam veikėjui iš Gruzijos V.Gelašviliui Senamiestyje elgtis kaip savo virtuvėje nebuvo problema.
Įsigytame Pilies gatvės pastate V.Gelašvilio nurodymu buvo išvalyti senoviniai rūsiai net nepakvietus archeologų, nors netoli Katedros aikštės esančio pastato požeminėje dalyje galėjo būti rasta daug išskirtinių dalykų.
Už šią savivalę V.Gelašviliui teko susimokėti baudų, bet turtingam veikėjui tai netapo sunkia našta.
1998 m. liepos pabaigoje baigiamą įrengti „Atrium“ viešbutį niokojo ugnis. Gaisrą sukėlė palėpėje dirbę statybininkai.
Per gaisrą apdegė 10 kvadratinių metrų stogo dangos ir stipriai aprūko remontuojamos patalpos. Gaisrininkai išardė 40 kvadratinių metrų smilkstančių čerpių.
Gaisras kilo montuojant viešbučio kondicionavimo sistemą.
Įtartinas, bet neteistas
1981 metais į Lietuvą kaip laisvųjų imtynių treneris atvykęs V.Gelašvilis turtus susikrovė mūsų šalyje.
Nepriklausomybės pradžioje jis buvo siejamas su šešėliniu verslu – didelio masto cigarečių ir spirito kontrabanda į Rusiją ir Baltarusiją, tačiau pats verslininkas neigė daręs ką nors nusikalstamo – tai esą buvo legalus verslas.
V.Gelašvilį Lietuvoje supo su kontrabanda siejami žmonės. Dauguma jų teisėsaugai įkliūdavo, tačiau pats V.Gelašvilis – ne
Jautė, kur gali uždirbti
V.Gelašviliui gerai sekėsi ir nekilnojamojo turto verslas. Gedimino prospekte esantį namą kadaise įsigijęs už 800 tūkst. dolerių, 2001 m. jį pardavė už 12 mln. litų (apie 3,5 mln. eurų).
Vadinamuosius Reginos Epštein-Paul rūmus, esančius Vilniaus ir Islandijos gatvių sankryžoje, 2002 metais kartu su partneriais nusipirkęs už 7,2 mln. litų (kiek daugiau nei 2 mln. eurų) po dvejų metų juos pardavė mažiausiai dukart brangiau.
Pelningai buvo parduotas ir pokariu statytas daugiaaukštis pastatas Antakalnio gatvėje.
Su lietuve žmona užaugino keturis vaikus
Valerijus ir Danguolė (59 m.) Gelašviliai turi 4 vaikus.
Vyriausia duktė medikė Erika (39 m.) su šeima gyvena Maskvoje, sūnus Valerijus (33 m.) kuria verslą Tbilisyje. Dukra, ištekėjusi už ruso, augina du vaikus. Sūnus, vedęs gruzinę, turi 4 vaikus.
26 metų Dovydas studijavo mediciną Majamyje (JAV), šiuo metu studijas tęsia Tbilisio universitete.
24 metų Sofio (nuotr.) iki parduodant viešbutį „Atrium“ vadovavo jo patalpose esančiam grožio salonui „Sophistique“.
V.Gelašvilis su žmona daugiausia laiko praleidžia Gruzijoje. Vyras Tbilisyje turi statybų verslą.
Lietuvoje gyventi liko tik Sofio, prieš pusmetį nutraukusi 3 metus trukusią santuoką su Tailando bokso treneriu vilniečiu Dominyku Niūniava.
Tbilisyje buvo užpultas
Lietuvę vedęs V.Gelašvilis turėjo mūsų šalies pilietybę, tačiau 1997 metais jos atsisakė ir tapo Gruzijos piliečiu, vėliau buvo išrinktas į Gruzijos Parlamentą.
2005 metų liepos 14-ąją Tbilisio centre „Mercedes“ automobiliu važiuojantis V.Gelašvilis buvo užpultas.
Verslininką žiauriai sumušė automatais ginkluoti kaukėti žmonės. V.Gelašvilis spėjo, kad taip pasielgta po jo pareiškimo apie tuometį Gruzijos prezidentą M.Saakašvilį.
Gruzijos Parlamento narys tuomet gydytis buvo atskraidintas į Lietuvą. Čia skilusi kaukolė jam buvo sutvirtinta titano plokštelėmis.
Valerijus Gelašvilis^InstantAtrium
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.