„Ciara“ pirmadienį per Prancūziją slenka į pietus. Meteorologijos tarnyba „Meteo-France“ praneša apie 130 kilometrų per valandą vėjo gūsius pakrantėje ir prognozuoja, jog vėjas gali įsismarkuoti iki 200 kilometrų per valandą.
Gelbėjimo tarnybos 31 departamente praneša apie nuverstus medžius ir elektros stulpus bei nuplėštus namų stogus.
Didžiojoje Britanijoje, kuriai sekmadienį teko didžiausias audros smūgis, pavojus iki šiol nebuvo atšauktas ir meteorologijos tarnyba įspėja apie stiprų vėją, liūtis bei sniegą.
„Nors audra „Ciara“ tolsta, tai nereiškia, jog prasideda ramesnis orų laikotarpis“, – pareiškė tarnybos meteorologas Alexas Burkillas.
Sekmadienio vakare elektros Didžiojoje Britanijoje vis dar neturėjo 62 tūkst. namų, pranešė Energetikos tinklų asociacija.
Išjungtos vėjo jėgainės
Buvo atšaukti arba atidėti dešimtys skrydžių, o geležinkelių bendrovės, paraginusios keleivius atsisakyti kelionių, apribojo reisų skaičių bei traukinių greitį.
Tačiau sekmadienį sustabdytas keltų eismas tarp Didžiosios Britanijos Doverio ir Prancūzijos Kalė pirmadienio ryte buvo atnaujintas.
Airijoje, kurioje dėl potvynių pakrantės regionuose grėsmės buvo paskelbtas oranžinis pavojaus lygis, be elektros liko 10 tūkst. namų, ūkių ir įmonių.
Oranžinis pavojaus lygis taip pat buvo paskelbtas Belgijoje. Atšaukta apie 60 skrydžių į Briuselį ir iš jo. Sostinėje pranešama apie nuvirtusius medžius ir pastolius. Taip pat buvo apgadinti kai kurie pastatai, tačiau aukų ir sužeistųjų nėra.
Dėl galingų vėjo gūsių saugumo sumetimais automatiškai išsijungus vėjo turbinoms, neveikia Belgijos pakrantėje įrengtos vėjo jėgainės.
Vokietijoje buvo laikinai sustabdytas eismas pagrindinėmis traukinių linijomis.
Audra buvo tokia smarki, jog „sekmadienio naktį buvome priversti visiškai sustabdyti eismą pagrindinėmis traukinių linijomis“, naujienų agentūrai AFP pareiškė geležinkelių operatorės „Deutsche Bahn“ atstovas spaudai Achimas Staussas.
Atslinkus audrai, keliems Vokietijos oro uostams teko atšaukti dalį skrydžių. Vien Diuseldorfe buvo atšaukta 120 skrydžių. Atšaukti arba atidėti kai kuriuos skrydžius taip pat teko Frankfurto, Berlyno, Miuncheno, Kelno ir Hanoverio oro uostams.
Tuo tarpu Amsterdamo Schipcholo oro uoste – trečiame judriausiame Europoje – buvo atšaukta apie 240 atvykstamųjų ir išvykstamųjų skrydžių.