Susitikime teisingumo ministras Elvinas Jankevičius atkreipė dėmesį, kad Lietuvos visuomenėje yra gana stiprus įsitikinimas dėl dvigubos prekių kokybės. VVTAT užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, net 75 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų mano, kad kai kuriose Europos Sąjungos valstybėse galima įsigyti kokybiškesnių negu mūsų šalyje tų pačių prekės ženklų prekių.
Susitikimo metu prekybininkų atstovai tvirtino, kad Lietuvoje parduodama tos pačios kokybės buitinė technika kaip kitose ES šalyse, nes dažniausiai Lietuva ir Baltijos valstybės priskiriamos Šiaurės šalių rinkai. Jie taip pat kėlė ir piktnaudžiavimo vartotojų teisėmis problemą. Ministro teigimu, stiprinant vartotojų asociacijų ir prekybinininkų bendradarbiavimą galima pasiekti abiem pusėms svarbių tikslų.
„Neseniai priimta Europos Sąjungos direktyva numato svarbius vartotojų apsaugos teisinio reguliavimo pokyčius, kurie turės įtakos verslui. Nors ši direktyva įsigalios po dvejų metų, tačiau jos įgyvendinimui reikia pradėti ruoštis jau dabar“, – sakė teisingumo ministras E. Jankevičius.
Pagal šią direktyvą prekyba tapačiomis, tačiau skirtingos kokybės prekėmis bus laikoma nesąžininga komercine veikla, ir už tai taikomos finansinės sankcijos.
Lietuva buvo tarp tų ES šalių, kurios ir iškėlė klausimą dėl maisto prekių skirtingos kokybės gamybos ir tiekimo į skirtingas šalis. Europos Komisija yra inicijavusi maisto produktų sudėties lyginamuosius tyrimus 19-oje valstybių narių.
Teisingumo ministras E. Jankevičius pažymėjo, kad aiškinantis abejones dėl pramoninių prekių kokybės bus galima pasinaudoti Lietuvos teismo ekspertizės centro tyrimo įranga, kuri leidžia labai tiksliai nustatyti įvairių medžiagų cheminę sudėtį. Taip pat numatyta atlikti palyginamąjį elektrotechnikos prekės tyrimą.
VVTAT duomenimis, 80 proc. atvejų skundžiamasi dėl elektrotechnikos gaminių kokybės ir daugiausiai – dėl išmaniųjų telefonų.