„Trasalį" pardavė, o bėdos liko – pusmetį atlyginimų negavusiems darbuotojams parodė duris

2020 m. sausio 29 d. 16:01
Trakuose įsikūrusio poilsio komplekso „Trasalis“ niekaip neapleidžia problemos.
Daugiau nuotraukų (2)
Sausio pradžioje buvo paskelbta, kad „Trasalis“ visam laikui užvers duris, o naujieji patalpų savininkai keis veiklos pobūdį.
Trečiadienį su lrytas.lt susisiekė „Trasalio“ darbuotojai, teigdami, kad dauguma atlyginimo yra negavę jau daugiau nei pusmetį. Ir, panašu, jo taip ir negaus.
Pavardės ir buvusių pareigų nenorėjusi viešinti „Trasalio“ darbuotoja portalui pasakojo, kad iš 108 įmonės darbuotojų, bent 50 iš jų atlyginimo negavo kelis mėnesius, o 30 asmenų – jau daugiau nei pusmetį.
„Įmonė „Alsakis“, arba „Trasalis“, įsikūrusi Trakuose, teikė nakvynės, viešojo maitinimo, SPA paslaugas. O pernai lapkritį pardavė savo pastatus įmonei „Addere“ ir toliau vykdė savo veiklą, kaip numatyta, iki šių metų sausio 15 dienos.
Tačiau sausio 15 dieną visiems darbuotojams buvo įteikti įspėjimo lapeliai apie atleidimus. Ir didžiajai daliai darbuotojų – administratoriams, apsaugos darbuotojams, SPA specialistams, barmenams, padavėjams ir kitiems specialistams taip ir liko nesumokėti kelių mėnesių atlyginimai.
Anksčiau mes nuolat kreipėmės į „Alsakio“ direktorių Justiną Jasiukaitį, bandėme išprašyti algų, tačiau jis su mumis nesikalbėjo, tiesiog sakė, kad įmonėje nėra pinigų. Jis visus darbuotojus „maustė“ tiesiogine to žodžio prasme“, – kalbėjo viena „Trasalio“ darbuotojų.
Sužinojo iš spaudos
Moteris pasakojo, kad „Trasalis“ su savo darbuotojais sutartį norės nutraukti sausio 31 dieną. Nors sutartys dar nenutrauktos, darbuotojai į darbą jau neina, kadangi įmonė nevykdo jokios veiklos.
„Niekas mums nesakė, kad įmonė bus uždaryta – juk ir klientus informavo, kad toliau tęs veiklą, kad užsidaro tik SPA centras. Apie naujuosius pastatų savininkus – įmonę „Addere“ – mes, darbuotojai, taip pat žinome tik iš spaudos, o apie veiklą, kurią jie planuoja vykdyti, mes nieko nežinome.
Direktorius J.Jasiukaitis kiekvieną kartą žadėdavo, kad arba rytoj bus pervesti pinigai, arba penktadienį. Ir taip viskas tęsėsi iki tol, kada mes išgirdome gandus, kad mus nupirko. Tada vėl ėjome pas jį ir jau raštu kreipėmės – ir vis tiek sakydavo, kad viskas bus gerai, gausite atlyginimus ir turėsite darbo“, – kalbėjo darbuotoja, taip pat pusmetį negavusi atlyginimo.
Tuo metu pats J.Jasiukaitis teigė su šia įmone niekuo nesusijęs.
„Aš nieko bendro neturiu. Aš buvau įmonės „Trasalis“ direktorius, kuri bankrutavo 2014 metais, ir viskas, o 2017 metais įmonė „Trasalis“ iš viso buvo likviduota. Ir su šia įmone, kuri dabar vykdė veiklą, aš nieko bendro neturiu“, – kalbėjo J.Jasiukaitis.
Paklausus, kodėl darbuotojai nurodė būtent jį kaip vadovą, J.Jasiukaitis teigė, kad jie galimai suklydo.
Valstybinės darbo inspekcijos atstovė teigė, kad dėl neišmokėto darbo užmokesčio darbuotojai turi teisę kreiptis į Darbo ginčų komisiją su prašymu priteisti jiems priklausantį darbo užmokestį. Jei darbdavys geranoriškai nesutinka išmokėti darbuotojams priklausomo darbo užmokesčio, darbuotojai gali kreiptis į Darbo ginčų komisiją, ir, jeigu sprendimas neapskundžiamas, darbuotojai gali keliauti pas antstolį ir išsiieškoti jiems priklausančią pinigų sumą.
Trasalis^Instantatlyginimas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.