Po rekonstrukcijos – 200 naujų darbo vietų
Projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, jog rekonstruojamame statinyje numatoma apie 200 naujų darbo vietų. Teigiama, kad didžiojoje rekonstruojamo statinio dalyje numatoma: gamybinės patalpos, mokslinių tyrimų centras, optinių ir elektrooptinių elementų surinkimo ir patikros laboratorijos. Dėl patalpų naudojimo specifikos, pastačius statinį, bus griežtai ribojamas pašalinių asmenų patekimas į statinį ir teritoriją.
„Statinio funkcinė schema žiedinio tipo, kai pastato vidurinėje dalyje numatomi vertikalūs ryšiai ir pagalbinės bei bendro naudojimo patalpos. Aplink jas projektuojamas koridorius, iš kurio pasiskirstoma po gamybines, laboratorijų ar švarias patalpas. Pirmame aukšte projektuojamos sandėliavimo/gamybos, prie lauko sienų inžinerinių komunikacijų įvadų patalpos, vidurinėje dalyje vertikalūs ryšiai ir pagalbinės bei bendro naudojimo patalpos. Pirmame aukšte numatomi du įėjimai.
Antrame aukšte projektuojama dalis administracinių patalpų, laboratorijų patalpos su sandėliavimo patalpomis, vidurinėje statinio dalyje vertikalūs ryšiai ir pagalbinės bei bendro naudojimo patalpos. Trečiame aukšte – laboratorijų patalpos, administracinės patalpos su bendro naudojimo patalpomis (virtuvėle, pasitarimų salės, poilsio patalpos). Ketvirtame aukšte projektuojamos Švarios patalpos. Penktas aukštas – techninių patalpų aukštas. Pietinėje pastato dalyje administracinių patalpų blokas. Ant statinio siūloma įrengti saulės jėgainę (saulės moduliai būtų kaip fasado apdailos elementas) ir/ar vertikalios ašies vėjo jėgaines, parduodant elektrą elektros tinklams. Ant statinio stogo reikalui esant planuojama montuoti inžinerinius įrenginius“, – apie gamybinio pastato išplanavimo sprendinius rašoma siūlymuose projektiniuose siūlymuose.
„Light conversion“ – Lietuvos lazerių gamybos lyderė, kuri eksportuoja į daugiau nei 40 pasaulio šalių. Ši įmonė Vilniuje jau yra atidariusi naują mokslo tyrimų korpusą – be gamybos, jame atliekami moksliniai tyrimai bei kuriami modernūs lazeriai.