Toks planas paaiškėjo po to, kai penktadienį Kaune apsilankė du aukštas pareigas užimantys „Kayi Construction“ vadovai.
„Su viena Lietuvos įmone vyksta sutarties derinimo darbai. Tikslesnių žinių galima tikėtis kitą savaitę“, – naujienų portalui lrytas.lt pranešė „Kayi Construction“ advokatė Laura Daumantaitė. Pasak jos, derybos tikrai nebus lengvos.
Neskelbiama Lietuvos įmonė taptų dar vienu projekto subrangovu, tačiau jai iš esmės būtų perduota visa projekto priežiūra bei vykdymas.
Kauno savivaldybė taip išvengtų sutarties nutraukimo su Turkijos įmone, taip pat varginančių ir sunkių naujo konkurso rengimo procedūrų.
Sprendimas būtų naudingas ir turkams – jie išvengtų skausmingų finansinių sankcijų už sutarties nevykdymą.
Jau devynis mėnesius algų nesulaukiantys Kauno stadioną statantys turkų darbuotojai ėmėsi dar aktyvesnių protesto veiksmų – Kauno miesto sode, priešais savivaldybės pastatą, paskutinę praėjusių metų dieną pradėjo bado streiką.
Sausio 1-ąją streikas buvo nutrauktas, o ketvirtadienį vėl atnaujintas. Prie savivaldybės įsitaisė 15 protestuotojų, tačiau dirbti atsisako daugiau kaip pusšimtis Turkijos bendrovės darbuotojų.
Darbai nevyksta nuo praėjusių metų gruodžio 20 dienos. Stadione dirba tik Lietuvoje samdyti subrangovai – su jais savivaldybė atsiskaito tiesiogiai.
„Kayi Construction“ finansiniai sunkumai užgriuvo dėl bendro Turkijos ekonomikos nuosmukio, kuris didžia dalimi susijęs su muitų karais tarp Turkijos ir JAV.
Pasak L.Daumantaitės, „Kayi Construction“ vadovai nebuvo susitikę nei su Kauno valdžios atstovais, nei su streikuojančiais darbuotojais. Pastariesiems siūloma grįžti namo ir ten spręsti kilusį ginčą dėl atlyginimų.