Kovo 1 dieną įsigalios įstatymas, pagal kurį ne ES piliečiams bus paprasčiau gauti darbo vizą ir ieškoti darbo Vokietijoje. Universitetų absolventams šiuo metu skirta tvarka bus pradėta taikyti imigrantams, įgijusiems profesinę kvalifikaciją ir mokantiems vokiečių kalbą.
„Kvalifikuotų darbininkų skubiai ieško daugelis Vokietijos bendrovių, net dabar, kai ekonomika yra silpnesnė, – laikraščių grupei „Funke“ pareiškė Vokietijos prekybos ir pramonės rūmų asociacijos vadovas Ericas Schweitzeris. – Daugiau nei pusei bendrovių kvalifikuotų darbuotojų trūkumas šiuo metu yra didžiausia verslui kylanti rizika.“
Jis paragino užtikrinti, kad naujasis įstatymas būtų įgyvendinamas „nebiurokratiškai ir veiksmingai“.
Dėl darbuotojų trūkumo skundžiasi daugelis Vokietijos sektorių, įskaitant informacines technologijas ir slaugą.
Pirmadienį bus svarstoma, į kurias šalis nori sutelkti dėmesį Vokietijos verslas, ir „mes mažinsime biurokratines kliūtis“, radijo stočiai „RBB Inforadio pareiškė darbo ministras Hubertus Heilas (Hubertas Hailas).
Kaip kliūčių mažinimo pavyzdžius jis paminėjo profesinės kvalifikacijos ir kalbos mokėjimo pripažinimo procesą bei vizos išdavimo procedūras.
Kaip daugelis kitų Europos šalių, Vokietija mėgina rasti pusiausvyrą tarp savo darbo rinkos poreikių, vietos gyventojų senėjimo ir rūpesčių dėl imigracijos.