Į Lenkiją apsipirkti keliauja tik profesionalūs nuolaidų medžiotojai

2019 m. gruodžio 14 d. 18:34
Saulius Vosylius
Pirkėjų iš Lietuvos Meka – prekybos centro „Lidl“ aikštelėje Lenkijos Suvalkuose šeštadienį daug automobilių su lietuviškais valstybiniais numeriais, bet ji ne sausakimša. Tas pats ir prie kitų parduotuvių. Lietuvių kalba girdėti, bet pirkėjai kaip išprotėję nepuola prie lentynų.
Daugiau nuotraukų (28)
Dauguma kalbintų pirkėjų prisipažino, kad dar Lietuvoje prieš kelionę studijuoja prekybos tinklų leidinius, ieško, kokių maisto produktų ir kitų prekių gali įsigyti su nuolaida.
Visa kita, kas lentynose, nelabai domina. Nebent šį tą švenčių stalui.
Pasak lietuvių, beatodairiškai viską kraunant į krepšius ir vežimėlius geriausiu atveju prisipirksi prekių už tiek, kiek Lietuvoje jas įsigytum su nuolaida. Tai kam tada trenktis į Lenkiją? Juk nuolaidų galima pasiieškoti ir Lietuvoje, be to, išleisi degalams, sugaiši bent pusdienį.
Pigios vištienos jau nebebuvo
Iš minėto prekybos centro vyras pro kasą stūmė visiškai tuščią prekių vežimėlį. Nejaugi nieko nenusipirko? „Būna ir taip“, – nedaugžodžiavo vyras.
Tačiau jo duktė Eglė paaiškino, kad prekybos centre „Lidl“ ieškojo būtent vištienos filė po 9,99 zloto (2,35 euro).
Deja, paaiškėjo, kad jos jau nebėra – aplenkė kiti lietuviai. Nors buvo dar prieš vidurdienį.
Eglė pasakojo, kad dar namuose Kaune apžiūrėjo šio prekybos tinklo leidinį, o jame jau pirmajame puslapyje skelbiama, kad vištienos filė taikoma net 40 procentų nuolaida.
„Ką gi, važiuosime pasidairyti dovanų ir papuošalų Kalėdoms“, – atsiduso kaunietė. Ji su šeima Suvalkus aplanko bent kartą per mėnesį.
Eglė suskaičiavusi, kad perkant prekes, kurioms taikomos nuolaidos, dvi šeimos vienu apsipirkimu sutaupo maždaug 400 eurų.
Bet perka tiek, kad visko prikrauna iki automobilio stogo. Vienam apsipirkimui kauniečiai į zlotus išsikeičia apie 1000 eurų.
„Manau, kad treji metai – nemaža patirtis. Mes tikrai neperkame aklai, iš anksto apsižiūrime, paskaičiuojame“, – dėstė Eglė.
Nuolatinė pirkėja Suvalkuose Irena – tai pat iš Kauno.
„Man laba patinka prekės, prie kurių parašyta, kad jos kainuoja 25 procentais mažiau. Tik į tokias žiūriu“, – juokėsi moteris.
Sveikai besistengianti gyventi kaunietė aptiko, kad prekybos centre „Biedronka“ savaitgalį širdį glosto vaisių kainos: raudonieji greipfrutai 50 procentų pigiau (2,99 zloto – 0,7 euro už kilogramą), ananasai – 40 procentų pigiau (2,99 zloto – 0,7 euro), bananai – 44 procentais pigiau (2,49 zloto – 0,58 euro), o 125 gramų šilauogių indelis – 28 procentais pigiau (4,99 zloto – 1,17 euro).
„Lietuvius gelbėja internetas. Ne tik aš, bet ir visi mano pažįstami prieš važiuodami į Suvalkus pasižiūri į kompiuterius. Kartais, jei reikia tik kelių prekių su nuolaidomis, prašau draugų“, – aiškino penktus metus maisto į produktų į Lenkiją važiuojanti moteris.
Namuose perka tik duoną
Kiti pirkėjai iš Lietuvos Suvalkuose prieš įeidami į prekybos centrus čiupdavo popierinius leidinius, kuriuose surašytos nuolaidos. Tai tie, kurie neturėjo namuose laiko ar galimybių išstudijuoti gėrybių sumažintų kainų.
Iš Šalčininkų atvažiavusi pora pasakojo, kad Suvalkuose vienu apsilankymu išleidžia apie 250 eurų.
„Ir čia perkame viską, kad namuose į parduotuvę eitume tik duonos, na, dar vasarą kokio agurko ar pomidoro“, – prisipažino šeimos galva Raimundas.
Jo pirkėjo Suvalkuose stažas taip pat nemažas – treji metai. O Raimundo motina į Lenkiją apsipirkti važinėja jau dvylika metų.
Nesvarbu, kad kelionė iš Šalčininkų į Suvalkus ten ir atgal – 460 kilometrų, o automobilis suryja 20 litrų degalų.
„Tie dvidešimt eurų degalams tikrai atsiperka. Neatsipirktų – nevažiuotume. Viską suskaičiavome“, – aiškino vyras.
Vis dėl to jis pripažino dar sutinkąs nustebusių lenkų žvilgsnių ir išgirsta kalbų, jog Lietuva tokia abejinga savo ekonomikai.
Dešimt ančių – jau nauda
„Internete susižiūrime akcijas, susidarome sąrašus ir bent kartą per mėnesį į Suvalkus tikrai atvažiuojame“, – pasakojo kaunietės Kristina ir Inga.
Jos įsitikinusios, kad jeigu prekes, nepažymėtas akcijų ženklais, juos kainuotų tiek pat, kiek Lietuvoje.
Moterys sakė, kad Lenkijoje prieš šventes akcijų pakanka. Šį šeštadienį jos tikėjosi prekybos centre užtikti ančių, kurių kilogramas kainavo 36 procentais mažiau: 6,95 vietoj 10,99 zloto (1,64 ir 2,58 euro).
Tik vėlgi – kiti lietuviai buvo greitesni. Tad teko pirkti antis prekybos centre „Kaufland“, kur nuolaida buvo mažesnė.
Bet vis tiek paukštiena ant Kalėdų stalo bus pigesnė. Mat antys Lietuvoje net pritaikius nuolaidą kainuoja 2,99 euro.
„Tarkim, perki dešimt ančių sau, draugėms, dukteriai ir jau naudos yra. Žinoma, kad dėl vienos net ir su nuolaida važiuoti nepasimokėtų“, – dėstė apsipirkimo Suvalkuose pamokas viena iš kauniečių.
Jos jau net nebeprisimena, kiek metų važiuoja į Suvalkus. Miesto gatves pažįsta kaip savo penkis pirštus, nes jo parduotuvių neužmiršta ir grįždamos namo iš kelionių Europoje.
Bandelės – su lenkiška varške
Vilius iš Marijampolės krovė į automobilio bagažinę riebios varškės indelius. Nejaugi tiek suvalgys šeima, giminės ir artimieji – juk varškė yra greitai gendantis produktas.
Pasirodo, Vilniaus motina atidariusi kepykla, kepa bandeles, tai paprašė sūnaus nuvažiuoti į Suvalkus.
1 kilogramo varškės indelio kaina sumažinta 28 procentais – nuo 6,99 iki 4,99 zloto (1,64 ir 1,17 euro).
„Prieš Kalėdas užsakymų daug, sunaudosime. Perkame varškę ir tada, kai nebūna nuolaidų. Bet dabar mama pasižiūrėjo prekybos centro „Biedronka“ leidinį internete ir liepė važiuoti, nors draugui buvau prižadėjęs padėti automobilį remontuoti“, – šypsojosi marijampolietis.
Jo motina kepiniams Suvalkuose perka ne tik varškę, bet ir miltus, aliejų, uogienes.
Varškės Vilius taip pat važiuoja nebe pirmą kartą. Jos indelių jis prisikrovė ir ketvirtadienį, kai buvo paskelbta nuolaida.
Važiavo atsiimti kompiuterio
Vilniečių trijulė prie neseniai duris atvėrusio prekybos centro „Biedronka“ sukiojosi prie automobilio. Jo bagažinė dar nevisiškai užpildyta. Kodėl?
Vyrai paaiškino, kad į Suvalkus važiavo ne maisto pirkti, o į parduotuvę užsuko tik skanėstų ir alaus.
Jų kelionės tikslas – parduotuvė, kurioje laukė internetu įsigytas kompiuteris.
Vilniečiai žinojo, kad dauguma Lenkijos internetinių parduotuvių prekių į Lietuvą nesiunčia, tad ėmėsi gudrybės: atsisiuntė kompiuterį į arčiausiai sienos esančią parduotuvę. Ir taip darys turbūt dar ne vieną kartą.
Juk kaip nedarysi, jeigu kompiuterį iš lenkų prekeivių perki už 600 eurų, o toks pat Lietuvoje kainuoja 800 eurų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.