9 taisyklės, padėsiančios atostogauti griežčiausiame Jungtinių Arabų Emyratų regione

2019 m. spalio 20 d. 14:26
Sauso įstatymo besilaikantis Šardžos emyratas pristatomas kaip labiausiai tinkantis šeimoms. Tačiau šiame Jungtinių Arabų Emyrate (JAE) galima sutikti ir atostogaujančių porų, draugų kompanijų. Antra, čia kur kas pigesnės pažintinės pramogos nei kad tviskančiame ir viliojančiame Dubajuje. Tačiau jo traukai vargiai bus galima atsispirti.
Daugiau nuotraukų (120)
Ir nereikia, mat pasiekti verslo ir dangoraižių sostine tapusį miestą visai paprasta. Tačiau ir pačioje Šardžoje – tiek pačioje emyrato sostinėje, tiek visame emyrate – yra ką veikti. Ką veikti šiame emyrate, turinčiame puikių paplūdimių ir ištaigingų ar paprastesnių viešbučių, lrytas.lt galėsite perskaityti kiek vėliau.
O dabar – keletas svarbių dalykų.
APRANGA. Šardžos emyratas, kaip ir pats Šardžos miestas, laikosi griežtų islamo taisyklių. Vietinės moterys beveik be išimties čia vaikšto juodais drabužiais, kurie slepia visus kūno vingius, plaukus jos slepia aklinai, o nereta dengia ir veidą.
Kaip vilkėti turistams? Taisyklė paprasta – gerbk kitą kultūrą, religiją ir nedemonstruok nuogybių, juk tai musulmoniškas kraštas. Taip gerbsi ir save. Juk svetur kiekvienas iš mūsų tampame Lietuvos ambasadoriais.
Turistėms pakanka ilgesnės suknelės, dengiančios bent jau kelius, trumpų rankovių, o petnešėlės netinka. Teko matyti turistę užsienietę, kuri vilkėjo berankovę suknelę, o sprūstančias liemenėlės petnešėles dangstėsi šaliu. Jai nestigo godžių vyriškų žvilgsnių, o vietos moterys žvelgė rūsčiai.
Lengvas šalikas ar skara Šardžoje praverčia ir dėl pasikandžioti linkusios saulės.
Vyrams pakaks marškinėlių ir kelnių, o jei norima šortų, derėtų rinktis tokius, kurie dengtų kelius.
O įeinant į mečetes, kurios atviros užsieniečiams (tarkim, „Al Noor“ Šardžos mieste), teks apsivilkti prie durų siūlomomis abajomis – vyrams skirtos baltos, moterims – juodos.
ALKOHOLIS. Taip, Šardžoje galioja sausasis įstatymas. Taip, įstatymas kartais čia aplenkiamas. Sienų tarp emyratų nėra, tad įvažiavus į gretimąjį Dubajų ar Fudžeiros emyratą galima ten įsigyti gėrimų. Jų galima įsigyti ir oro uoste atvykus. Tačiau svarbu viena – padauginus nekišti nosies į gatvę.
VAISTAI. Vos įėję į viešbutį, muziejų, parduotuvę pajusite galingų kondicionierių skleidžiamą vėsą. Gintis nuo jos padės šalikai, skaros ar lengvas švarkas. Tačiau gali būti, kad jums prireiks pastilių gerklei. Jei jų neatsivežėte iš namų, ne bėda – vaistinės Šardžos emyrate atidarytos iki vidurnakčio ar dar ilgiau. Tiesa, kai kurios turi kelių valandų pietų pertrauką.
PINIGAI. Spalį pasiimant grynųjų bankomate 100 dirhamų atsiėjo 25 eurus. Šiuo metu 1 dirhamas lygu 0,24 euro. 
PARDUOTUVĖS. Maisto, buities reikmenų tiek Šardžoje, tiek Dubajuje galima nusipirkti kiaurą parą. Tarkim, „Spinneys“ tinklo parduotuvės dirba 24 valandas per parą, išimtis – penktadienis, tuomet daroma ilgesnė pietų pertrauką. Svarbi detalė: JAE savaitgalis – penktadienis ir šeštadienis, o sekmadienis – darbo diena.
JUNGIKLIAI. JAE kištukiniai lizdai tradiciškai yra trišakiai, tiesa, dažnam viešbutyje pasirūpinta turistais ir yra galimybė naudotis mums įprasta dvišaliu lizdu.
ORAS. Išsiilgusieji šilumos ten jos gaus su kaupu, tiksliau, net ne šilumos, o karščio, jei vyks rudenį ar pavasarį. Spalio pradžioje dienomis įkaisdavo iki 38 laipsnių. Žiemą temperatūra naktimis nukrinta iki 10, bet dieną laikosi mūsų vasarinė temperatūra – apie 24 laipsnius.
TRANSPORTAS. Šardžoje taksi turi nustatytą minimalią kainą. Ji siekia 12,5 dirhamo. Net jei nuriedėjote vos už, tarkim, 8 dirhamus, teks pakloti nustatytąją sumą. 10 minučių kelionė nuo viešbučio iki Jūrų muziejaus atsiėjo 15 dirhamų.
Šardžos mieste galima naudotis ir visuomeniniu transportu – autobusais. Bet jų tvarką ne taip lengva supaisyti.
Žinoma, galima nuomotis ir automobilį. 
KAIP NUVYKTI Į DUBAJŲ. Apsistojus Šardžos mieste, į greta esantį Dubajų galima nuvykti keliais būdais. Net ir nemokamai. Gidai išsyk pabrėžė, kad visi miesto viešbučiai teikia nemokamo pavėžėjimo paslaugą. Tik reikia apie tai įspėti registratūros darbuotojus ir geriau tai padaryti iš anksto, antraip mikroautobuse neliks vietos. Paprastai viešbučiai tokią paslaugą ryte. Tarkim, mūsiškio viešbučio mikroautobusas išriedėjo 10 val. Bet jame jau nebebuvo vietų.
Galimas ir kitas variantas: iš viešbučio taksi nuvažiuoti iki Šardžos akvariumo ir Jūrų muziejaus (jie vienoje aikštėje). Visai šalia jų yra uostas, iš kurio į Dubajų plukdo laivas, tad ir kelione vandeniu galima pasimėgauti.
Taksi nuo centrinės turgavietės iki akvariumo ir muziejaus atsiėjo 15 dirhamų, tiek pat kainavo ir laivo bilietas. Pataba: laivas plaukioja daugmaž iki 19 val. vakaro.
Kad nereikėtų kęsti tvankumos laukiant laivo, čia pat prieplaukoje dideliuose konteineriuose įrengtos dvi vėdinamos laukimo salės. Viena – moterims, antra – vyrams. Tačiau čia niekas griežtai nežiūrėjo – kartu su moterimis sėdėjo jų vyrai.
Laive taip pat veikia kondicionierius. Plaukimas užtruko apie 40 minučių. Išlipus Dubajuje iki metro paėjėti reikia vos porą minučių, o tada sėsti į žaliąją liniją, vykti iki „Union“ stotelės, ten persėsti į raudonąją liniją ir keliauti iki kur norite – „Burj Khalifa“, „Dubai Marina“ ar dar kur.
Kitas būdas – Šardžoje sėdus į taksi, juo pasiekti Dubajaus metro, o jau jame orientuotis išties nesudėtinga. Raudonoji linija driekiasi palei daugumą lankytinų objektus. Dažniausiai metro rieda virš žemės, tad galima pro langus pasižvalgyti tiek į dangoraižius, tarkim, garsiąją Arabijos burę, tiek į galybę žinomų ar mažiau pažįstamų automobilių, ryšio priemonių prekės ženklų biurų pastatus, parduotuves. Išlipus iš metro ir keliaujant, tarkim, iki Dubajaus krantinės („Dubai Marina“), prisieis kojas pamankštinti, mat užtruks išeiti iš metro.
O kad patektumėte į „Dubai Mall“, išlipus iš metro teks kulniuoti gerokai ilgiau: jei esate lėtesnis, tai užtruks ir beveik pusvalandį.
Dubajaus metro pervažiuoti dvi zonas – nuo „Union“ stotelės iki „Dubai Marina“, o paskui nuo pakrantės iki „Burj Khalifa“ – kainavo 14 dirhamų.
Grįžti iš Dubajaus į Šardžą galima ir autobusu. Apžiūrėjus Dubajų galima metro nuvykti iki metro stotelės „Deira City Centre“, o netoli jos yra autobusų stotis, iš kurios važinėja autobusai į Šardžą.
Jei Dubajuje užsibuvote vėliau nei septinta valanda vakaro, laivu nebeparplauksite.
Atostogos^InstantJAE
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.