Pastaruoju metu daugiabučių gyventojai vis rečiau dalyvauja namo gyventojų susirinkimuose, o pasiekti gyventojus, vaikštant po butus su įvairiais balsavimų lapais, darosi vis sunkiau. Stengiantis ieškoti naujų balsavimo alternatyvų, kurios būtų prieinamos visiems daugiabučių namų gyventojams, „Mano BŪSTAS“ priėmė sprendimą suteikti galimybę gyventojams dalyvauti ne tik popieriniuose balsavimuose, bet ir internete arba per mobiliąją programėlę „eBŪSTAS“.
Tiesa, internetinis balsavimas nereiškia, jog daugiabučių namų vadybininkai nebevaikščios po butus ir nepateikinės popierinių balsavimų lapų.
„Mes suteikiame gyventojams galimybę rinktis. Jie ir toliau gali dalyvauti būtų valdytojų susirinkimuose, atiduoti balsą popieriniuose protokoluose, bet taip pat jie gali tai atlikti „eBŪSTAS“ programėlėje“, – galimybę rinktis, kur balsuoti, pabrėžia „Mano BŪSTAS“ klientų aptarnavimo skyriaus direktorė Aistė Cikanaitė-Jankauskė.
Įmonės atstovė atskleidžia, jog per rugpjūčio mėnesį, kuomet buvo nutarta visus balsavimus skelbti ir „eBŪSTAS“ programėlėje, paskelbtų internetinių balsavimų skaičius išaugo net 15 kartų.
„Džiaugiamės, jog ne tik mes ieškome išmanių sprendimų, bet tai daro ir mūsų administruojamų daugiabučių gyventojai. Turime nemažai klientų, kurie jau balsuoja elektroninėje erdvėje, balsavimuose pasirašo elektroniniu parašu, kuris yra oficialus ir patvirtintas įstatymų“, – pasakoja Aistė Cikanaitė-Jankauskė.
Nors yra žmonių, kurie pesimistiškai žiūri į būsto valdymo klausimų sprendimą internetu, neva Lietuvoje vis dar yra asmenų, kurie internetu visai nesinaudoja. Visgi, remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2019 metais net 81 proc. 16–74 metų amžiaus gyventojų bent kartą per savaitę pasinaudojo internetu, kas rodo, jog naudojimosi internetu skaičius auga kiekvienais metais.
„Dalis žmonių šiandien apsiperka internetu, tačiau dauguma vis dar eina į parduotuves. Kiti apmoka sąskaitas internetu, o dar kiti neša sąskaitas į atsiskaitymo vietas. Todėl ir elektroninės apklausos bei balsavimai kol kas yra ne kas kita, kaip tik patogi alternatyva daugiabučių gyventojams, taupantiems savo laiką. Puikiai suprantame, kad ne visi turi išmaniuosius įrenginius, bet tikime, kad ateityje išmaniųjų programėlių dėka spręsti daugiabučio namo priežiūros klausimus taps dar paprasčiau ir efektyviau“, – neabejoja M. Genys, „Mano BŪSTAS“ direktorius.