Skaičiuojama, jog per du mėnesius „I+D Energias Lietuva“ įrengta elektrinė pagamins iki 10% įmonės suvartojamo elektros kiekio, o 0,8 mln. eurų investicija su finansine parama atsipirks per 7-8 metus.
Per metus saulės elektrinė pagamins apie 950 MWh elektros energijos ir sumažins „Klaipėdos baldų“ išmetamų CO2 dujų kiekį maždaug 540 tonų.
Iš viso ant „Klaipėdos baldų“ pastatų stogų pradėjo veikti apie 3.600 fotomodulių, o bendras plotas, kurį užima saulės elektrinė, siekia 18.000 kv.m.
Du mėnesius trukusias statybas vykdė bendra Lietuvos ir Ispanijos saulės elektrinių bendrovė „I+D Energias Lietuva“. Rengėjui tai jau šeštas 1 MW ir didesnės galios elektrinių projektų. Vasario mėnesį Lentvaryje buvo atidaryta „Retal Lithuania“ elektrinė, o šiuo metu „I+D Energias Lietuva“ tokias elektrines stato įmonėms „Šilalės mediena“, „Stronglasas“ ir „Polivektris“.
„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie Lietuvos rinkos lyderių tapimo vis efektyvesniais ir tvariai gaminančiais elektros energiją. Gaudami finansinę naudą jie taip pat mažina taršą CO2 bei prisideda prie decentralizuoto elektros sektoriaus Lietuvoje kūrimo“, – sako „I+D Energias Lietuva“ vykdančioji direktorė Rūta Jakubauskienė.
Elektrinės įranga išsiskiria saugumu, kurį užtikrina technologiniai sprendimai iš pažangiausių konstrukcijų gamintojų „Aerocompact“, „Bisol“ ir „SolarEdge“. Visi elektrinės moduliai ir jų konstrukcijos buvo pagamintos Europos Sąjungoje. Dėl saugumo ir įrengimui panaudotų medžiagų kokybės elektrinei buvo suteikta dvidešimties metų garantija.
„Klaipėdos baldų“ elektrinės projektas buvo įgyvendintas pagal ES struktūrinių fondų finansuojamą priemonę „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“.