Pirmieji aviliai ant stogų Kaune ir Klaipėdoje buvo pastatyti gegužės 20-ąją. Pasak SBA grupės personalo vadovo Edžio Kasperavičiaus, šiuo metu jau stovi 19 avilių Kaune, Klaipėdoje, Raseiniuose, Visagine.
„Bitės naujoje vietoje puikiai apsiprato ir gerai sutaria su gyventojais“, – šypsojosi E.Kasperavičius.
Gauti medaus tyrimai jo visiškai nenustebino – iš pat pradžių nekilo abejonių, kad medus bus kokybiškais. Tai patvirtino Nacionalinio Maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto atlikti tyrimai, kurie sugulė į 14 lapų ataskaitą.
Ją komentavęs Kauno technologijos universiteto (KTU) Maisto instituto vyresnysis mokslo darbuotojas Antanas Šarkinas pasakojo, kad ištyrus Kaune ir Klaipėdoje surinktą medų, jame nerasta jokių sunkiųjų metalų, neaptikta ir pesticidų, mat jie miestuose tiesiog nenaudojami.
Visi kiti produkto parametrai labai panašūs į tuos, kurie fiksuojami tiriant kaimo vietovėse surinktą medų.
Vis tik A.Šarkinas pranešė, kad pagal vieną kriterijų Kaune ir Klaipėdoje suneštas medus gerokai skiriasi. Uostamiestyje paimtame mėginyje buvo gerokai daugiau fruktozės.
Akcijos globėjas, Lietuvos bitininkų sąjungos viceprezidentas Algirdas Amšiejus tikino galintis tokį reiškinį nesunkiai paaiškinti.
„Medaus savybes didžia dalimi lemia augalai. Kaune auga daug liepų, kurias noriai lanko bitės, o Klaipėdoje jos daugiau medaus suneša iš erškėtinių augalų žiedų“, – aiškino bitininkas.
Jis taip pat neabejojo, kad miestuose suneštas medus bus tikrai kokybiškai, tačiau nesitikėjo jo būsiant tiek daug.
A.Amšiejus trečiadienį Kaune surengė pirmąjį medsukį ir suteikė galimybę paragauti šviežio, kvepiančio medaus. Žinovas išskyrė dar vieną jo savybę – medus buvo labai švelnaus skonio.
Pasak A.Amšiejaus, šiemet medaus rinkoje jokių staigių pokyčių neįvyko – kilogramas saldėsio kainuoja apie 5 eurus. Bitėms šis sezonas kol kas labai sėkmingas – jau tris mėnesius orai medunešiui buvo palankūs.
Visą miestuose surinktą medų SBA grupės atstovai nusprendė padovanoti.