Patarė, kur nusipirkti ilgaamžį čiužinį fabriko kaina

2019 m. liepos 6 d. 08:03
Liepa Dragūnaitė
Šiandien daug kalbama apie tvaresnį gyvenimo būdą, todėl daugelis ieško ilgiau tarnaujančių daiktų. Specialistai vienareikšmiškai sutinka, kad vienas svarbiausių žmogaus sveikatos garantų – kokybiškas miegas, o jis, kaip žinoma, neįmanomas be kokybiško čiužinio. Tad kaip užtikrinti, kad įsigytas čiužinys tarnaus ilgai?
Daugiau nuotraukų (78)
Netoli Vilniaus įsikūrusios lietuviško kapitalo įmonės „Padvaiskas ir Ko“ vadovas Arvydas Padvaiskas sako, kad yra keletas niuansų, kurių lietuviai, pirkdami čiužinį ar net visą lovą, vis dar neįvertina.
Atvėrė firminės parduotuvės duris
Daugelį metų lietuviškuoju čiužinių karaliumi tituluoto A.Padvaisko firminių parduotuvių pirkėjai pasigenda. Nieko keisto, įmonė jas uždarė kone prieš dešimtmetį.
„Iki 2010 metų mūsų įmonė turėjo 17 savo parduotuvių Lietuvoje bei 250 partnerių, kurie prekiaudavo įmonės gaminama produkcija. Tačiau tuo laiku išlaikyti visą parduotuvių tinklą nelabai apsimokėjo. Didėjant eksporto apimčiai tiesiog nebeturėjome pajėgumų, pirmiausia turėjome susitvarkyti su didžiuliais užsakymais iš užsienio šalių“, – pasakojo įmonės vadovas.
Šiuo metu 97–98 proc. įmonės produkcijos yra eksportuojama. Tačiau lietuvių klientų srautas vis tiek išliko.
„Žmonės, kurie pirko čiužinius prieš 10–20 metų ir jais labai džiaugėsi, ima ieškoti mūsų parduotuvių ir sužino, kad jų nebėra. Tuomet atvyksta į fabriką čiužinio ar lovos išsirinkti. Turėdavome juos vesti per gamybines patalpas.
Su siuvykla praėjusiais metais persikėlėme į naują pastatą, kur įrengėme ir vadinamąjį parodų kambarį. Nutarėme jį dar šiek tiek pertvarkyti, kad visiems pas mus tiesiai atvykstantiems pirkėjams čia galėtume atverti firminės parduotuvės duris“, – naujovę pristatė A.Padvaiskas.
Taigi fabriko kainomis savo parduotuvėje „Padvaiskas ir Ko“ nuo šiol siūlo čiužinius, lovas, pagalvėles, net spinteles prie lovų. Išsirinkti galima iš didelės įvairovės medžiagų, audinių ir dizaino variantų.
„Atvažiuokite, pagulėkite, rinkitės, pirkite ir kitiems sakykite“, – šypsojosi A.Padvaiskas.
Prieš porą metų nusipirkta speciali čiužinių rulonavimo mašina leidžia patogiai supakuoti, susukti bet kokį čiužinį. Tai reiškia, kad čiužinys gali būti paprastai pargabenamas į namus lengvuoju automobiliu.
Išsirinkti geriausia – pagulėjus
Sakysite, kam reikalinga parduotuvė, kai internetinė prekyba taip plečiasi? Įmonės vadovas įsitikinęs, kad reikia atliepti įvairių klientų poreikius. Be to, čiužiniai – specifinė prekė.
„Nors žmonės ir užsisako internetu lovas ar čiužinius, aš ir pats mieliau atvykęs gyvai prekę apžiūrėsiu. Juk tai – čiužinys, kas žino, galbūt per kietas, o gal per minkštas, gal duria? O čia galima atsigulti išbandyti. Pasižiūrėti, kaip veikia funkcinės lovos, skirtos gyvenamiesiems namams.
Visos lovos, tiek funkcinės, tiek paprastos, gali būti su patalynės dėžėmis ar be jų, su išvažiuojamosiomis dalimis. Šiandien, kai ypač populiarūs nedideli butai, racionalus erdvių išplanavimas, baldų daugiafunkciškumas tampa ypač svarbus“, – niuansus vardijo A.Padvaiskas.
Pasak jo, lietuviai neretai yra linkę pataupyti, tačiau kai kuriais atvejais to daryti nereikėtų.
„Pavyzdžiui, kad ir perkant medinę lovą. Reikėtų žinoti, kad tokiai lovai tinkamesnis aukštesnis čiužinys, tuomet lovos rėmas atsisėdus neįsirėš į kojas.
Lovos aukštį taip pat reikia rinktis pagal ūgį, žmogui neturi būti sunku iš lovos pakilti“, – praktinius patarimus dalijo daugelį metų čiužinių gamyba užsiimantis vyras.
Paprasta gudrybė
Renkantis čiužinį labai svarbu žinoti, kad tai – higieninė prekė. Iš esmės jos negalima grąžinti, jei čiužinys jau buvo naudotas. Grąžinimas įmanomas tik esant prekės defektui.
Tad jei pardavėjas siūlo tokios prekės grąžinimą, turėtų kilti įtarimų, o perkant reikėtų įsitikinti, ar čiužinys tokioje vietoje iš tiesų nebuvo naudotas. Mat išdezinfekuoti nešvarumų prisirinkusio čiužinio neįmanoma. Todėl jį rekomenduojama keisti kas 6–7 metus.
„Padvaiskas ir Ko“ gaminami čiužiniai, pasak įmonės vadovo ir čia perkančių klientų, tarnauja tikrai ilgiau, tačiau yra paprasta gudrybė, kaip prailginti čiužinio tarnavimo laiką, atmetus higienos klausimą. Deja, ne visi lietuviai tai įvertina.
„Mūsų čiužinių žmonės ima ieškoti praėjus 15–20 metų po paskutinio apsilankymo. Dabar visuomet ant čiužinio siūlome įsigyti vadinamuosius higieninius čiužinukus. Jei pagrindiniam čiužiniui nieko nenutinka, jis neišsiguli, pakanka pakeisti viršutinį higieninį, kuris surenka prakaitą, dulkes.
Be to, higieninis čiužinukas gali išgelbėti ir tuo atveju, jei nusipirkus čiužinį paaiškėja, kad jis vis dėlto per kietas arba per minkštas. Įsigijus priešingo kietumo ar minkštumo čiužinuką nebeteks sukti galvos“, – patarė A.Padvaiskas.
Tačiau šiukštu nebandykite higieniniu čiužinuku taisyti situacijos ir bandyti išlyginti senos lovos ar sofos įdubimų. Duobės vis tiek liks, tik bus pora centimetrų aukščiau.
„Jei pamatome, kad parduota prekė vis dėlto turi trūkumų, yra pažeista, arba juos taisome, pavyzdžiui, siuvame naują užvalkalą čiužiniui, arba grąžiname pinigus, o grąžintą čiužinį utilizuojame“, – pasakojo įmonės vadovas.
Pasuko modernizacijos ir ekologijos keliu
Įmonės „Padvaiskas ir Ko“ gamybiniai pajėgumai pastarąjį dešimtmetį gerokai išaugo, o darbuotojų stygius jaučiamas kaip ir daugelyje kitų verslo šakų. Tad teko pasukti galvą, ką daryti.
Per kelerius metus įmonė investavo į naujų gamybinių patalpų statybą. Nusipirkta ir daug naujos įrangos. Jos vertė siekia apie 2,5 milijono eurų.
Įmonės generalinio direktoriaus A.Padvaisko nuomone, versle reikalingos nuolatinės investicijos.
„Pasinaudoję ES skiriama parama ir investavę patys įsigijome naujus, ekologiškesnius, įrenginius lovoms ir čiužiniams gaminti. Taip pat išplėtėme gamybinius plotus. Gamybos procese atsisakėme paslaugų iš įmonių, teikiančių sinteponą, kurio gamyba sunaudoja daug energijos. Šiuo metu tik perkame būtiniausias žaliavas ir viską gaminame patys“, – pasakojo A.Padvaiskas.
Įmonės vadovas pastebėjo, kad nauji, modernūs įrenginiai padėjo išspręsti ne vieną problemą.
„Gamybos proceso metu susidaro daug dulkių. Tai, žinoma, kenkia ir darbuotojų sveikatai. Naujos gamybos mašinos turi specialius oro filtrus, surenkančius jas, todėl darbuotojams nebereikia jomis kvėpuoti. Sandėliuojama produkcija taip pat išlieka švari.
Be to, kai kurios mašinos padėjo padidinti darbo našumą tiek, kad vietoj 8 darbuotojų mums tereikia vieno įrenginio operatoriaus.
Žinoma, iš pradžių ne į visas naujoves darbuotojai žvelgė noriai. Tačiau supratę, kad, pavyzdžiui, kai kurios mašinos leidžia darbą nudirbti greičiau, per trumpesnį laiką pagaminti daugiau vienetų, noriai patys prašosi dirbti prie tokių įrenginių“, – pasakojo pašnekovas.
Stinga darbuotojų
Tiesa, darbuotojų stokos problemos tai neišsprendžia.
„Dirbame trimis pamainomis. Didėjantis klientų skaičius kartais verčia nerimauti, mat mūsų įmonėje vis dar labai svarbus rankų darbas.
Todėl šiuo metu čia dirba keliolika užsieniečių, rudenį atvyks dar keliasdešimt.
Darbo jėgos trūksta, o atvykėliai – labai darbštūs žmonės, negalime skųstis. Nors darbo pasiūlyti galime ir bet kuriam darbščiam lietuviui“, – pasiūlė A.Padvaiskas.
Įmonėje vasarą padirbėti priimami ir moksleiviai.
čiužiniai^Instantgamykla
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.