Dėl tokio sprendimo balsavę Tarybos nariai pasidalijo lygiai per pusę. Iš 21 Tarybos narių balsavime dalyvavo 20. Kadangi tokiu atveju mero balsas turi dvigubą svorį, o J.Rasikas balsavo už leidimą prekiauti alkoholiu, Ignalinos savivaldybės šventėse vėl bus galima įsigyti ne stipresnių nei 7,5 proc. alkoholinių gėrimų.
„Rinkimų kampanijos metu mūsų buvusį merą ir tarybą vienur kitur kritikuodavo, kad atsirado draudimas prekiauti alkoholiu savivaldybės šventėse, bet kad šis klausimas bus svarstomas pirmajame darbiniame Tarybos posėdyje, negalėjau pagalvoti. Esu visomis išgalėmis prieš tokį sprendimą“, – lrytas.lt kalbėjo Tarybos narė Ona Zaleckienė.
Ji sakė taip ir nesužinojusi iš kur kilo iniciatyva atšaukti nuo 2015 m. gruodžio galiojusį draudimą. Pašnekovė svarstė, jog greičiausiai tai buvo socialdemokratų, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos koalicijos sumanymas.
Meras J.Rasikas neslėpė, kad šiuo klausimu nutarta nedelsti ir dėl to, kad visai čia pat – Joninės.
„Esame kurortinė vietovė, norime pasiūlyti kuo daugiau renginių, pritraukti kiek galima daugiau žmonių, kviesti prekybininkus – ir nebūtinai tik tuos, kurie prekiauja alkoholiu. Šventė visai kitaip atrodo, kai yra daug prekeivių, o ne vienas kitas. Pavyzdžiui, už kiek daugiau nei 20 km esančiuose Švenčionyse šventės daug didesnės“, – komentavo rajono vadovas.
J.Rasiko teigimu, įsigaliojus draudimui savivaldybės šventėse prekiauti alkoholiu žmonės buvo nepatenkinti, nes per renginius nebebūdavo įmanoma nusipirkti net giros. Mat, anot mero, įprastai giros gamintojai verda ir alų, o susiruošti į šventę ir prekiauti vien gira jiems neapsimoka.
„Jei žmonės nori paragauti alaus ar mūsų krašte gaminamo pienių vyno, kodėl turime tą uždrausti, – klausė pašnekovas. – Visos šventės vyksta prie parduotuvės, todėl tie, kurie į šventes eina gerti alkoholio, visada turėjo išeitį. Prieš priimant sprendimą kalbėjome tiek su medikų atstovais, tiek su policija, bet jokių argumentų prieš draudimo panaikinimą neišgirdome“.
Ignalinos kultūros ir sporto centro Kultūros skyriaus vedėja Danutė Lisauskienė, organizuojanti šiame krašte vykstančius renginius, tarybos sprendimo nesureikšmino.
„Renginius vis tiek darysim – bus alkoholis ar ne. Gal tik pareigūnams atsiras daugiau darbo“. Tiesa, pašnekovė prisiminė, jog iki 2015-ųjų, iki įsigaliojo draudimas savivaldybės renginiuose prekiauti alkoholiu, pasitaikydavo, jog alaus gamintojai paremdavo šventę, tarkime, pasamdydavo muzikos grupę.
Tarybos draudimas per renginius prekiauti alkoholiu galiojo tik savivaldybės organizuojamoms šventėms. Privatiems renginiams ta tvarka nebuvo taikoma.
„Mūsų festivalio atveju tikrai galima apsieiti be suvaržymų – publika suaugusi ir kultūringa. Per 20 metų dėl alkoholio nė karto neturėjome incidentų. Be to, per reginį dirba apsaugininkai ir savanoriai“, – portalui sakė festivalio „Mėnuo juodaragis“ organizatorė Jurgita Zigmantė „Mėnuo juodaragis“ organizatorė.
Ji neabejoja: tie, kas norės, visada ras, kur gauti alkoholio – atsineš nusipirkę parduotuvėje, pasislėps automobilyje. O tai, pašnekovės manymu, gali būti dar didesnė problema, nes niekas netrukdo atsivežti ir stipriųjų gėrimų. „Jų festivalio teritorijoje nėra, čia prekiaujama tik alumi, kuris būna festivalio sudėtinė dalis pasimėgauti“, – kalbėjo J.Zigmantė.
Liberalesnę prekybą alkoholiniais gėrimais savivaldybės šventėse gali priimti ir Visaginas. Tą numatantis projektas gali būti svarstomas jau birželio 27-ąją vyksiančiame Tarybos posėdyje.