Prezidento Vladimiro Putino ruporu vadinamas atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas jau pareikalavo, kad statistikai pasiaiškintų, kaip šalyje galėjo atsirasti batų deficitas.
Tai nutiko Rusijos statistikos tarnybai paskelbus, jog 35,4 procento šeimų neišgali kiekvienam šeimos nariui nupirkti po dvi poras atitinkamam metų laikui tinkančių batų.
Paprašytas pakomentuoti tokį pranešimą D.Peskovas tiktai gūžčiojo pečiais: „Atvirai sakant, būsiu dėkingas statistikos žinybai, jeigu ji paaiškins, ką visa tai reiškia. Mums tokius duomenis suprasti sunku.“
Tačiau statistikai iš tiesų paskelbė praėjusiais metais atlikto kompleksinio žmonių gyvenimo sąlygų tyrimo išvadas. Pasirodė, kad trūksta ne tik apavo.
Daugiau nei pusė (53 proc.) Rusijos šeimų tvirtino, kad negalėtų padengti staiga atsiradusių išlaidų. Pavyzdžiui, jeigu prireiktų remontuoti butą, keisti automobilį arba kitokį brangesnį daiktą, papildomai susimokėti už medicinos paslaugas.
Su maistu irgi ne visiems lengva. Bent kas antrą dieną gaminti patiekalus iš mėsos, paukštienos ar žuvies per brangu dešimtadaliui namų ūkių.
Kur kas daugiau – 21,1 proc. – šeimų negali bet kuriuo metų laiku įsigyti vaisių.
Kas ketvirta šeima pripažino neturinti galimybių pasikviesti svečių kad ir per gimtadienius. Beveik pusė (49,1 proc.) priverstos atostogauti namuose, nes kur nors išvykti stinga pinigų.
Kad ne viskas būtų taip liūdna, šalyje populiarus portalas ura.ru kartu su šiais duomenimis paskelbė ir kitą Statistikos tarnybos informaciją – pasirodo, net 22,6 procento Rusijos gyventojų neturi prieigos prie centralizuotos kanalizacijos.
Tarp gyvenančių kaimo vietovėse jos neturi net 66,5 procento, o maždaug penktadalis jų naudojasi tik lauko išvietėmis.
Beje, miestuose centralizuota kanalizacija iki šiol nepasiekiama 9 procentams gyventojų, nors, 2016 metų tyrimo duomenimis, tą kartą tokių buvo tiktai 7,1 procento.