Pramonės orientacija į ekologiją reikalauja naujų darbuotojų įgūdžių

2019 m. kovo 28 d. 12:23
Šiandien pramonės didžiausias iššūkis – gebėjimas prisitaikyti prie besikeičiančios rinkos poreikių. Vis svarbiau tampa kuo racionaliau panaudoti išteklius, todėl įmonės investuoja į antrinių žaliavų perdirbimą, o tai lemia poreikį kelti darbuotojų kvalifikaciją šioje srityje.
Daugiau nuotraukų (1)
Produktus iš perdirbtų plastiko atliekų gaminanti Vilniaus AB „Plasta“ yra užsibrėžusi kurti ir tobulinti didelio užterštumo atliekų perdirbimo technologijas ir iš perdirbtos žaliavos gaminti aukštos pridėtinės vertės produktus.
„Poreikį auginti darbuotojų kvalifikaciją lemia įmonės strateginis tikslas ir verslo plėtra – diegiame naujus įrengimus bei atnaujiname gamybines technologijas. Tik augant kartu su darbuotojais galėsime išlaikyti didžiausios polietileno perdirbimo ir plėvelės gamintojo pozicijas Rytų Europoje ir taip kurti pridėtinę vertę Lietuvai bei pasaulio ekologijai. Per metus perdirbame daugiau nei 30 tūkstančių tonų naudoto plastiko ir polietileno“, – paaiškina Lina Pudžiuvelienė, „Plasta“ Personalo projektų vadovė.
Tiesioginė įtaka produktyvumui
Pašnekovė paaiškina, kad kvalifikuoti darbuotojai kuria didesnę pridėtinę vertę darbdaviui, nes praktiškai nebelieka broko atvejų dėl darbuotojų žinių trūkumo. Tobulėti galimybę turintys darbuotojai yra labiau motyvuoti, nes jie supranta, kad po mokymų iš jų tikimasi geresnių rezultatų, o tai reiškia galimybę daugiau uždirbti. „Plasta“ atstovė pabrėžia, kad pradėjus rengti mokymus, įmonėje ženkliai sumažėjo darbuotojų kaita.
Ji pasakoja, jog įmonėje nuolat gilinamasi į darbuotojų profesinius techninius įgūdžius. Siekiama, kad pats darbuotojas spręstų ir ištaisytų nesudėtingus įrangos gedimų atvejus: „Vietoje to, kad būtų laukiama įrangos remonto specialisto pagalbos, pats gamybos darbuotojas nedelsiant gali imtis spręsti problemą. Tokia praktika maksimaliai sumažina prastovas atsitikus įrangos gedimams.“
Poreikis kilo iš darbuotojų
„Plasta“ darbuotojų mokymams pasinaudojo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ES investicijų priemone „Pameistrystė ir kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje“.
„Darbuotojai tikisi galimybių tobulėti – todėl, kad išpildytume šį lūkestį, turime didinti darbo našumą bei darbo kokybę, mažinti broko ir technologinių atliekų apimtis. Šiems tikslams pasiekti reikia ne tik didinti darbuotojų kvalifikaciją, bet ir teisingai įvertinti darbuotojo indėlį į bendrą rezultatą ir paskatinti motyvacinėmis priemonėmis“, – paaiškina L. Pudžiuvelienė.
Įmonė nusprendė gamybos darbuotojams sudaryti sąlygas įgauti kvalifikacijos, reikalingos gamybos operacijoms atlikti kokybiškai ir efektyviai. Prognozuojama, kad mokymų pabaigoje kvalifikacijos sertifikatus įgis 339 įmonės darbuotojai.
Įmonės jau dabar gali teikti paraiškas ES investicijoms gauti darbuotojų kvalifikacijai kelti. Daugiau informacijos apie priemonę „Pameistrystė ir kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje“ galima rasti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir ES investicijų svetainėse.
Informacija parengta bendradarbiaujant su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.