Jo teigimu, tvariam ekonomikos ir verslo augimui reikėtų ir vieningos valdžios pozicijos, o tai padaryti yra sunku, kuomet opozicija prieštarauja kiekvienam valdančiosios daugumos priimtam sprendimui.
Išskyrė dvi problemas
N.Mačiulis aiškino, kad Lietuvos ekonomika pastaraisiais metais stipriai transformavosi ir eksporto svoris dar labiau išaugo.
„Lietuvos ekonomika yra viena atviriausių pasaulyje. Labai išaugo ne prekių, o paslaugų eksporto dalis, kuri praktiškai padvigubėjo. Aukštos pridėtinės vertės paslaugų eksportas nuo 2010 m. išaugo penkis kartus“, – skaičiavo jis.
N.Mačiulio teigimu, šalyje pagrindinės dvi problemos, su kuriomis reikėtų kovoti – tai švietimo spragos ir korupcija. Tiesa, jis pridūrė, kad pastaroji problema itin mažėja. „Kai pamatome STT akcijas, tai yra džiaugsmas, nes tai yra progresas“, – sakė ekonomistas.
Lietuvą mato kaip „mini Kiniją“
Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Vidmantas Janulevičius taip pat kalbėjo, kad Lietuva pastaraisiais metais padarė didžiulę pažangą. Tai, anot jo, ypač susiję su tuo, kad pastaraisiais metais į valdžią ateina daug jaunų žmonių, turinčių kitokį požiūrį.
Ekonomikos gerėjimas, V.Janulevičiaus nuomone, vyksta vidinio vartojimo dėka, o atlyginimai auga lyg ant mielių, tačiau dėl to šalies ekonomika gali susidurti ir su iššūkiais. „Neužilgo gali nuskambėti dar vienas skambutis apie krizę, jei mes toliau didinsime vartojimą, o ne investuosime“, – perspėjo jis.
Tiesa, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas negailėjo komplimentų Lietuvoje vykstantiems veiksniams ir teigė, kad Lietuvą mato kaip „mini Kiniją Europos Sąjungoje“: „Dažnai būnu Europos Komisijoje ir matau, kad visa pramonė slenka iš vakarų į rytus, kalbu apie automobilių pramonę. Matau globalų trendą, didžiausia tikimybė yra pritraukti į Europą tuos gamintojus, kurie yra Jungtinėje Karalystėje. Tai yra šansas Lietuvai, jei ne gaminti pačius automobilius, tai bent jau jų kompenentus.“
Advokatų kontoros „TGS Baltic“ Lietuvos biuro vadovaujantysis partneris Vilius Bernatonis, paklaustas, ar Lietuva dabar išgyvena aukso amžių, teigė negalintis tiksliai atsakyti, tačiau pripažino, kad jo kontora „gyvena neblogai“.
„Aukso amžių Lietuva išgyvena ne dėl to, kad kažkas sėdi patenkintas, o dėl to, kad kažkas labai nepatenkintas sėdi ir stengiasi dėl tų žmonių. Verslas sukuria inovacijas“, – pažymėjo jis.