Pranešimas ir stimulo išplėtimas yra naujausias įspėjimas apie silpstantį ūkį po sumažinto Kinijos ekonomikos augimo tikslo, kuris reikštų lėčiausią šalies ūkio plėtrą per tris dešimtmečius. Federalinis atsargų bankas (FED) šiemet taip pat svarsto susilaikyti nuo naujų palūkanų normų didinimų.
Nuotaikas rinkose taip pat aptemdė duomenys, kad praėjusį mėnesį Kinijos eksportas smuko 20 proc., o importas irgi gerokai sumažėjo. Abu rodikliai nepateisino lūkesčių.
Šanchajaus akcijų indeksas prarado daugiau negu 4,4 proc. savo vertės. Honkongo indeksas krito 1,8 proc. Tokijo akcijų indeksas prekybą baigė 2 proc. sumažėjimu.
Sidnėjaus akcijų indeksas smuko 1 proc. Singapūro indeksas sumenko 0,9 proc. Seulo akcijų indeksas sumažėjo 1,3 proc. Taipėjaus akcijų indeksas čiuožė žemyn 0,7 proc.
ECB prezidentas Mario`ius Draghis kaip grėsmes euro zonos ekonomikai įvardijo daugiausia „išorinius veiksnius“, įskaitant „prekybos protekcionizmą“ ir „geopolitinius aspektus“.
Penktadienį rinkos dalyvių dėmesys krypsta į skelbiamus JAV užimtumo duomenis, kurie leis iš naujo įvertinti didžiausios pasaulio ekonomikos situaciją.