Tiesa, ŽŪM minsitras Giedrius Surplys ramino, kad iš šių kraustynių ateityje valstybė dar ir sutaupys.
Nuotaikos slogios
Kaip „Lietuvos ryto“ televizijai sakė ŽŪM darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja Regina Voverytė – Šimkienė, šiuo metu ministerijoje nuotaikos ne pačios geriausios.
„Nuotaikos, bendraja prasme, slogios, nes bent jau darbuotojai, su kuriais bendrauju, visi ieško darbo, kad galėtų dirbti Vilniuje“, – tikino R. Voverytė- Šimkienė.
„Nevažiuosiu. Nenoriu. Visas mano gyvenimas čia“, – sakė viena ŽŪM darbuotojų.
„Vilniuj sukurta šeima, vaikai, namai, viskas Vilniuje“, – antrino kita.
„Bloga nuotaika, tikrai nenorim (kraustytis red.past.), nematom prasmės“, – buvo kalbama pačių darbuotojų.
Dar praėjusią vasarą atlikus apklausą paaiškėjo, kad dirbti Kaune nenorėtų per 80 proc. ministerijos darbuotojų.
Tikisi įkalbėti likti
Kol darbuotojai ieškosi naujų darbų, žemės ūkio ministras G. Surplys tikisi juos įkalbėti dirbti Kaune.
„Manau, kad sugebėsime per lankstų darbo grafiką įskaičiuoti žmonėm kelionės laiką į darbo laiką.
Galėsime darbuotojams nupirkti traukinio bilietą, kad jie galėtų sėsti į traukinį ir 50 minučių važiuoti į Kauną sėdėdami su kompiuteriu ir tada 50 minučių grįžti atgal“, – sakė G. Surplys.
Vis dėlto galima suskaičiuoti, kad kelionės į Kauną užtrunka ilgiau, nei sako ministras. Štai tam, kad ŽŪM darbuotojas Kaune būtų prieš devynias, iš Vilniaus geležinkelio stoties jam reikia išvažiuoti 7 val. 7 min. Kelionė truktų valandą ir trisdešimt penkias minutes.
Būtina paminėti, kad yra ir greitasis traukinys, kuris į Kauną nuveža per valandą ir devynias minutes, tačiau jis išvažiuoja gerokai anksčiau – 6 val. 20 min.
„Traukiniai – pritaikyti ekspresai. Jie skirti žmonėms, nuolatos važiuojantiems į darbą. Tas pats ir su grįžimu“, – kalbėjo „Lietuvos geležinkelių“ atstovas Linas Baužys.
ŽŪM paliko jau 40 darbuotojų
Nors ministras sakė, kad kelionės į Kauną ir atgal bus įskaičiuotos į darbo laiką, darbuotojų tai neguodžia – apie 40 žmonių jau dabar išėjo į darbo.
„Išėjo geriausi. Nė vienas neišėjo į gatvę, žmonės susirado darbą ministerijose ar ministerijoms pavaldžiose įstaigose“, – sakė R. Voverytė-Šimkienė.
„Sulaukėme daugiau nei 10 susidomėjusių žmonių laiškų, kurie šiuo metu dirba kažkurioje ministerijoje, bet gyvena Kaune, jie nori dirbti mūsų ministerijoje Kaune“, – tikino G.Surplys.
Anot ministro, perkelti ministeriją į Kauną kainuos per milijoną eurų, tačiau iš dabartinio devynių tūkstančių kvadratinų metrų pastato ketinama keltis į perpus mažesnį, todėl tikimasi vien iš sumažėjusio pastato išlaikymo per metus sutaupyti apie 200 tūkst. eurų.