Tuo tarpu šiemet, šalies kelionių organizatoriams pasiūlius sukomplektuotą kelionės paketą, Gruzija sulaukė dar daugiau susidomėjimo. Vaizdingu kraštovaizdžiu, ilgaamžėmis kulinarinėmis tradicijomis ir svetingumu garsėjantį kraštą šalies gyventojai tiesioginiais skrydžiais iš Lietuvos galės pasiekti 2019-ųjų rugsėjį.
„Aplankyti Gruzijai parinktas pats tinkamiausias laikas – ruduo, kai gamta nusidažo gražiausiomis spalvomis, oro temperatūra maloni komfortiškai keliauti po šalį, o jūra dar šilta. Kaip tik tuo metu jau galima skanauti nuimto vynuogių derliaus ar sudalyvauti jų sulčių spaudimo ritualuose“, – apie poilsiautojams iš Lietuvos siūlomą kelionių kryptį pasakojo kelionių agentūros vadovė Laima Kazlauskaitė.
Pritaikyta įvairiems poreikiams
Pasak neseniai Gruzijoje viešėjusios L.Kazlauskaitės, ši šalis patraukli įvairų poilsį mėgstantiems keliautojams. Tačiau patartina tinkamai pasirinkti regioną.
„Poroms, jaunimui ar draugų kompanijoms, norinčioms pamatyti daugiau gamtos bei smagiai praleisti vakarus, rekomenduočiau apsigyventi sostinėje – Tbilisyje.
Šiame mieste, kuriame telpa daugiau nei 1 mln. šalies gyventojų ir begalė atvykusių svečių, stebina kavinių, restoranų gausa, aukšta aptarnavimo kokybė ir daugybė pramogų“, – pasakojo kelionių specialistė.
O pavyzdžiui, Batumio kurortas, išsidėstęs palei išpuoselėtus Juodosios jūros paplūdimius, labiau tiks mėgstantiesiems ramų poilsį, šeimoms su mažais vaikais. Būtent šiame kurorte yra vadinamojo turkiško stiliaus viešbučių kompleksų.
„Daugelis viešbučių Batumyje turi SPA centrus su uždarais baseinais, o kai kurie ir vandens kalnelius ar atvirus baseinus, – pasakojo L.Kazlauskaitė. – Taip pat šį kurortą renkasi verslo susitikimų bei konferencijų organizatoriai. Nes dauguma viešbučių siūlo ir visas šias paslaugas savo svečiams“.
Gruzijos vizitinė kortelė – Kaukazo kalnai, tad patariama nuvykti bent trumpam pasigrožėti jų peizažais.
„Kaukazo kalnų vaizdai vilioja ir užburia tiek žiemą, tiek vasarą. Turbūt nerasime nė vieno abejingo šiam gamtos grožiui, o jausmas kvėpuojant tyru kalnų oru atgaivina ne tik sielą, bet ir mintis“, – įspūdžiais dalijasi keliones organizuojanios bendrovės vadovė.
Šeimos pietums pakanka ir 15 eurų
Anot L.Kazlauskaitės, dar viena iš priežasčių keliauti į Gruziją – tradicinio maisto degustacijos. Jo paskanauti mieste galima iki soties.
„Net prabangiausiame sostinės restorane už nepriekaištingai paruoštą ir patiektą karštą pagrindinį patiekalą neteks sumokėti daugiau nei 15 eurų. O vietinėse miestelių kavinėse už tokią sumą galėsite papietauti kartu su visa šeima ir lygiai taip pat likti sužavėtais Gruzijos virtuve.
Nors dauguma Gruzijos viešbučių siūlo apgyvendinimą pagal programą „Viskas įskaičiuota“, rekomenduotume rinktis apgyvendinimą tik su pusryčiais, o tradiciniais patiekalais mėgautis vietinėse kavinėse ar restoranuose“, – pasakojo L.Kazlauskaitė.
Tradiciniai Gruzijos virtuvės bruožai: daug sūrio, daržovių, įvairūs padažai, nemažai patiekalų gaminamų iš mėsos ir, žinoma, namų gamybos vynas.
„Viešint Gruzijoje tiesiog būtina paragauti tradicinio įvairių sūrių pyrago – chačiapurio, taip pat chinkalių. Pastarieji primena lietuviškus koldūnus: iškočiota tešla ir mėsos faršo įdaras, tačiau gaminami daug didesnio dydžio porcijomis ir kitokios formos.
Dėmesio vertas patiekalas ir satsivi – šalta vištiena arba kalakutiena, paruošta graikinių riešutų padaže. Desertas, puikiai tinkantis ir lauktuvėms – čurčchelos, iš vaisių, uogų sirupo, miltų bei riešutų gaminami autentiški saldumynai“, – patarimais dalijasi L. Kazlauskaitė.
Vietiniai sutinka lyg savą
Pasak L.Kazlauskaitės, kulinariniai atradimai leidžia pajusti šalies svetingumą, daugiau pabendrauti su vietos gyventojais.
Autentiškos kavinukės įspūdį palieka dėl jaukios, namus primenančius atmosferos, o sutikti aplinkiniai kviečia į svečius paskanauti jų gaminamų patiekalų bei vyno. Tad vyraujanti nuomonė apie itin šiltus, draugiškus Gruzijos gyventojus nėra iš piršto laužta.
„Neteko sutikti nė vieno vietinio, kuris neparodytų savo svetingumo. Kiekvienas atvykęs į šalį yra jų svečias.
Gruzijos gyventojai neaukština savęs, yra nuoširdūs ir paprasti, džiaugiasi tuo, ką turi ir su malonumu dalijasi su kitais“, – apie vietos gyventojus pasakojo L.Kazlauskaitė.