„Noriu pasakyti, kad po Antrojo pasaulinio karo tiek ilgai užsitęsusio periodo Rusijos istorijoje, kaip kad mes gyvename pastaruosius dešimt metų su tokiu vieno procento augimu, nebuvo“, – sakė A.Kudrinas.
Jo teigimu, šalis pateko į gilią sąstingio duobę. Potencialus Rusijos ekonomikos augimo tempas, anot A.Kudrino, šiuo metu siekia apie 1,6 procento. Tai – mažiau nei ankstesnė 1,8 proc. prognozė.
Audito rūmų vadovas priminė, kad vienas iš gegužę Rusijos prezidento Vladimiro Putino išleisto įsako tikslų – Rusija pagal bendrojo vidaus produkto (BVP) vertinimą pagal perkamosios galios paritetą turi patekti į pasaulio galingiausių ekonomikų penketuką, rašo rbc.ru.
A.Kudrinas atkreipė dėmesį, kad pagal Ekonominės plėtros ministerijos prognozę ateinantiems trejiems metams, kurioje ir numatoma, kad bus pasiekto šio tikslo, minimi ir tokie aspektai:
kone vienodas rublio kursas visam šiam periodui;
didesnis pasaulio ekonomikos augimo sulėtėjimas nei jis, Audito rūmų teigimu, bus iš tiesų.
A.Kudrinas Rusiją paragino didinti išlaidas švietimui ir sveikatos apsaugai. Buvusio finansų ministro teigimu, peržiūrėjus federalinį biudžetą, numatytos išlaidos šios sritims jį nuliūdino labiausiai.
Audito rūmų vadovas atkreipė dėmesį, jog reikėtų mažinti valstybės dalį ekonomikoje.
A.Kudrino vadovaujamos įstaigos vertinimu, Rusijos BVP augimo tempai neleis šaliai iki 2024 m. tapti viena iš penkių stambiausių pasaulio ūkio lyderių. Pagal dabartinius rodiklius Rusija pagal perkamosios galios paritetą yra šeštoje vietoje, pozicija aukščiau – Vokietija.