Kaip rodo „Sodros“ duomenys, vos prieš tris dienas dienas šį restoranų tinklą valdanti įmonė „Kiaulių valdovai“ turėjo 20 darbuotojų, o antradienį joje dirbo jau vos šeši žmonės.
Rugsėjo pabaigoje čia dirbo 29 žmonės.
„Kiaulių valdovai“ turi keturis restoranus „Keulė Rūkė“ – tris Vilniuje ir vieną Kaune. Vilniaus Pylimo gatvėje esantis restoranas antradienį nedirbo, nors jo darbo laikas – iki 20 val. Prisiskambinti nepavyko nė vieno restorano telefonu.
„Keulė Rūkė“ yra sukėlusi ne vieną skandalą viešoje erdvėje ir tuo atkreipusi į save dėmesį – ne tik mėsos mėgėjų, bet ir vyskupų.
Besibučiuojantys Vladimiras Putinas ir Donaldas Trumpas, religinė reklama su nukryžiuotu ir besišypsančiu Jėzumi bei Josifo Stalino statula su kiaulės nosimi – tik keletas skandalų ir kritikos nevengiančios „Keulė rūkė“ sąraše.
Kaip lrytas.lt yra sakęs „Keulė rūkė“ ir „Šiaurės keulė“ bendraturtis Dominykas Čečkauskas, tokie drąsūs žingsniai – ne dėl pardavimų skatinimo: „Tai paprasčiausia žodžio laisvė ir tokia mūsų socialinė misija“.
Vilniaus apygardos administracinis teismas buvo nusprendęs, kad užkandinių tinklas „Keulė rūkė“, skelbdamas reklamą su nukryžiuotu Jėzumi, nesilaikė reikalavimų, draudžiančių niekinti religinius simbolius. Teismas iš dalies tenkino užkandinės prašymą ir sumažino skirtą 1,5 tūkst. eurų baudą iki 1 tūkst. eurų.
Bylos duomenimis, bauda užkandinei buvo skirta gavus Vyskupų konferencijos kreipimąsi dėl reklamos, vaizduojančios nukryžiuotą Jėzų, bei kitų reklamų, platintų socialiniame tinkle „Facebook“. Vienoje iš užkandinės reklamų vaizduojama padažu apipilta maldaknygė „Viešpatie, aš regiu!“ bei šalia mėsainio besimėtantys šios knygos puslapiai. Kitoje reklamoje su šūkiu „Keulės Kalėdos už rojų žemėje“ vaizduotas biblinį nukryžiuotąjį primenantis prie kryžiaus su virvėmis pririštas besišypsantis vyras.