Visuotinis narių susirinkimas trečiadienį T. Raudonių išrinko dvejiems metams, sakoma kooperatyvo „Pienas LT“ pranešime žiniasklaidai.
N. Narauskas apie savo pasitraukimą pranešė šią vasarą, teigdamas, kad jo apsisprendimą lėmė įvertinimas, jog kooperatyvas įžengė į naują veiklos etapą.
Gegužę „Pienas LT“ generalinio direktoriaus pareigas pradėjo eiti buvęs „Zujų paukštyno“ Mantas Rudaitis, kuris pakeitė iš pareigų pasitraukusį Gediminą Railą.
Šių metų pradžioje iš „Pienas LT“ narių, atitinkamai ir iš pieno tiekėjų gretų, pasitraukė „Lytagros“ bei Okainių žemės ūkio bendrovės, kurios galėjo tiekti net apie ketvirtadalį gamyklai reikalingo pieno.
Pasitraukusių bendrovių vadovai tuo metu aiškino, kad sprendimą nulėmė per mažos žaliavos supirkimo kainos. Paskui didžiuosius pieno tiekėjus iš kooperatyvo pasitraukė ir mažesnių tiekėjų.
Žemės ūkio ministerijos duomenimis, stambiems pieno gamintojams per pirmąjį šių metų pusmetį už natūralų pieną mokėtas vidurkis siekė 327 eurus už toną, kai „Pienas LT“ pusmečio vidurkis stambiesiems tiekėjams sudarė 307 eurus už toną.
Stambiaisiais pieno ūkiais laikomi tie, kurie per mėnesį parduoda daugiau kaip 40 tonų žaliavos.
„Pienas LT“ pranešime teigiama, kad kooperatyvas nekantriai laukia Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF), vis dar vykdančios patikrą, viešų išvadų.
OLAF tiria, ar „Pienas LT“ teisėtai panaudojo beveik 19 mln. eurų Europos Sąjungos paramos pieno perdirbimo gamyklai statyti.
Kaip rašė „Lietuvos rytas“, N. Narauskas kartu su broliu daugiau kaip prieš dešimt metų teisėsaugos buvo apkaltinti įkūrus ir vadovavus organizuotoms nusikaltėlių grupuotėms, kurios vertėsi mokesčių grobstymu ir pareigūnų papirkinėjimu.
Baudžiamoji byla, kurioje Narauskai buvo kaltinami įvairių finansinių nusikaltimų organizavimu ir įvykdymu, teismui buvo perduota 2004 metais, tačiau valstybinį kaltinimą palaikęs prokuroras 2008 metais nutraukė ikiteisminį tyrimą.