Naujiena Lietuvoje: kiaulių komplekse diegiami kvapą naikinantys biofiltrai

2018 m. rugpjūčio 3 d. 13:16
ELTA ir lrytas.lt inf.
Kiaules auginanti bendrovė „Idavang“ investavo 800 tūkst. eurų į analogų šalyje neturinčių, kvapą naikinančių biofiltrų diegimą. Į pažangias technologijas iki 2023 metų įmonės strategijoje numatyta investuoti 25 mln. eurų.
Daugiau nuotraukų (1)
Investicijos į inovacijas, kurios veikia
„Nors mūsų veikla atitinka aukščiausius aplinkosaugos standartus, mes nuolat diegiame papildomas inovatyvias priemones. Pavyzdžiui, šią oro valymo sistemą įsidiegiame pirmieji šalyje. Džiaugiamės, kad tai ne tik technologiškai pažangus sprendimas, bet ir išties geras būdas sumažinti iš tvartų išeinantį kvapą“, – sakė „Idavang“ aplinkosaugos direktorius Tadas Palubinskas.
Kaip skelbė ELTA, pirmoji orą valanti sistema jau baigiama diegti „Sidabros“ kiaulininkystės komplekse, esančiame šalia Joniškio. Planuojama, kad kvapą pašalinantys biofiltrai, pradėti įrenginėti dar šių metų birželio pradžioje, komplekse veikti pradės dar rudens pradžioje.
Atsižvelgia į bendruomenės norus
Anot T. Palubinsko, diegiant inovacijas „Idavang“ kompleksuose, pirmiausiai atsižvelgiama į vietos bendruomenės poreikius.
„Plėtodami socialiai atsakingą verslą, visuomet įsiklausome į bendruomenę: palaikome dialogą tiek su vietos valdžia, tiek su gyventojais. Būtent todėl pirmuosius biofiltrus diegiame šalia Joniškio esančiame komplekse“, – sakė „Idavang“ aplinkosaugos direktorius.
Baigus darbus šalia Joniškio esančiame komplekse, biofiltrai į aplinką išpūs išvalytą, jokio kvapo neturintį orą.
Iššūkis – AKM
Aplinkosaugos direktorius pripažįsta, kad nuolatinė afrikinio kiaulių maro (AKM) grėsmė ir dėl jos įvesti itin griežti Europos sąjungos apribojimai gyvų kiauliu ir kiaulienos judėjimui bei prekybai kelia nemenkų iššūkių.
Birželio pabaigoje, dėl šeimos ūkyje užfiksuoto AKM židinio, Joniškis ir jo rajonas pateko į III AKM zoną, o „Sidabros“ kompleksas – į 10 km priežiūros zoną, iš kurios draudžiama parduoti gyvas kiaules, kiaulieną ir jos produktus.
„Dėl to pastarąsias savaites šiame komplekse susidarė didesnė penimų kiaulių koncentracija nei įprastai, tačiau mažesnė nei turime leidimą jų laikyti. Kadangi atitinkame aukščiausius biosaugos reikalavimus, leidimą išvežti kiaules gavome anksčiau laiko, tad sumažėjus gyvulių turėtų sumažėti ir kvapų“, – sakė T. Palubinskas.
„Sidabros“ komplekse šiuo metu laikoma net 37,5 proc. mažiau gyvulių, nei nurodyta įmonės turimuose leidimuose.
Per 2017 m. „Idavang“ grupei priklausančios įmonės sumokėjo 653 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Tuo tarpu grupei priklausantis „Sidabros“ kompleksas už tą patį laikotarpį į valstybės biudžetą sumokėjo 32 tūkst. eurų GPM.
 
Idavanginovacijoskiaulių ūkis
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.