Praėjusių metų spalį „East Capital“ už 4,5 mln. eurų pardavė turėtas 5,5 proc. „Rokiškio sūrio“ akcijų investicinei bendrovei „INVL Asset Management“. Naujieji akcijų savininkai atsisakė prisidėti prie „East Capital“ pretenzijų, kurias prieš metus jau buvo atmetęs Panevėžio apygardos teismas. Apeliacinio teismo nutartimi A. Trumpos, UAB „Pieno pramonės investicijų valdymas“ ir AB „Rokiškio sūris“ naudai priteistų bylinėjimosi išlaidų bendra suma sudaro 62 453,24 Eur.
„Rokiškio sūriui“ atstovaujantis Irmantas Norkus, advokatų kontoros „Cobalt“ vadovaujantis partneris, teigė, kad „East Capital“ skundai teismams buvo šios įmonės būdas spustelti A. Trumpą, kad šis už didelę kainą nupirktų „East Capital“ akcijas. Tai esą įrodo ir kaina už parduotas akcijas – bene perpus mažesnė nei buvo deklaruojama, reiškiant pretenzijas „Rokiškio sūriui“. „East Capital“ buvo patvirtinusi, kad, susitarus dėl norimos akcijų kainos, nebus reiškiamos pretenzijos bendrovės vadovui.
„East Capital“ į teismą kreipėsi 2015 m. gruodį. Švedai teigė, esą „Rokiškio sūris“ neteisėtai suteikė finansinę paramą kitai A. Trumpos valdomai bendrovei „Pieno pramonės investicijų valdymas“, turint tikslą įsigyti „Rokiškio sūrio“ akcijų. Iš A. Trumpos reikalauta atlyginti „Rokiškio sūrio“ naudai galimą 10,524 mln. eurų žalą. A. Trumpa neigė kaltinimus ir tvirtino, kad „Pieno pramonės investicijų valdymas“ dar 2004-2006 metais įsigijo „Rokiškio sūrio“ akcijų už lėšas, pasiskolintas iš bankų bei savo akcininkų. Ir tik vėliau „Rokiškio sūris“ refinansavo dalį šių paskolų, taikydamas rinką atitinkančias palūkanas.
Visos paskolintos lėšos jau buvo grąžintos bendrovei dar iki „East Capital“ pretenzijų. Visa būtina informacija apie paskolas buvo teikiama kasmetinėse bendrovės ataskaitose, kurias tvirtindavo akcininkai, įskaitant ir „East Capital“. Atitinkamų paskolų suteikimo laikotarpiu švedai net didino savo valdomų „Rokiškio sūrio“ akcijų skaičių. „Rokiškio sūrio“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame sąraše.