Ta pati grėsmė kyla mėgstantiems ir kitų gazuotų gėrimų mėgėjams – ir visa tai gali nutikti dėl sutrikusios maisto pramonei skirto anglies dioksido (CO2) tiekimo grandinės – apie tai praėjusio mėnesio pabaigoje įspėjo šios rinkos tinklalapis „Gasworld“.
CO2 trūkumas gali sukelti problemų ne tik gėrimų rinkose – šios dujos naudojamos ir Europos mėsos pramonėje: šios dujos pakuotėse stabdo mikrobų dauginimąsi ir taip išsaugo jos šviežumą bei spalvą. Anglies dioksidas naudojamas ir skerdyklose, kaip ne tokia žiauri gyvulių skerdimo priemonė.
Problema prasidėjo, kai buvo pradėtos uždarinėti Šiaurės Europą skystu CO2 aprūpinančios įmonės – teigia, kad uždarymai daugiausia susiję su remontu ir atnaujinimu.
Birželio 21 d. paskelbta, kad numatomas dujų tiekimo sumažėjimas greičiausiai truks keturias savaites. CNBC praneša, kad birželio 26 viena didelė Britanijos maisto prekių platinimo įmonė ėmė riboti gazuotų gėrimų platinimą mažmeninės prekybos verslininkams, leisdama įsigyti ne daugiau kaip 10 dėžių alaus ir ne daugiau kaip 5 dėžes sidro ar kolos.
Birželio pabaigoje Jungtinės Karalystės Maisto ir gėrimų federacijos atstovas Ianas Wrightas paskelbė susirūpinimą, kad „jei normalus CO2 tiekimas nebus atkurtas kiek įmanoma greičiau“, iš Britanijos parduotuvių gali dingti mėsa ir gazuotieji gėrimai.
Apie CO2
Anglies dioksidas, burbuliuojantis gazuotų gėrimų stiklinėse iš esmės yra tas pats CO2, kuris yra ir Žemės atmosferoje – tik gerai išvalytas. Paprastai šios dujos amoniaką gaminančiose gamyklose gaunamos kaip antrinis cheminių reakcijų produktas – tada jis skysta forma itin aukštame slėgyje laikoma uždarose talpose.