Vidurinė klasė Rusijoje: atskleidė skirtumą tarp Maskvos ir provincijos

2018 m. birželio 19 d. 17:30
Lrytas.lt
„Vidurinė klasė yra tai, apie ką svajoja kiekviena valstybė. Svajoja dėl to, kad vidurinės klasės žmogus paprastai yra pats geriausias pilietis. Jis uždirba pakankamai, kad pasirūpintų savimi ir savo šeima.
Daugiau nuotraukų (4)
Vadinasi, jis neprašo iš valdžios finansinės paramos. Priešingai, paprastai jis būna pagrindinis ir patikimiausias mokesčių mokėtojas – valstybės finansinio stabilumo garantas“, – šitaip vidurinę klasę savo komentare per LRT radiją apibūdino ekonomistė Rūta Vainienė.
„Swedbank“ finansų instituto užsakymu neseniai atlikta šalies gyventojų apklausa parodė, kad Lietuvos gyventojas turėtų gauti per tūkstantį eurų per mėnesį „į rankas“, kad galėtų save priskirti vidurinei klasei. O kokį minimalų  darbo užmokestį turi gauti žmogus Rusijoje, kad ir jį būtų galima priskirti vidurinės klasės atstovui?  
Į šį klausimą pabandė atsakyti Analitinė kredito reitingų agentūra (AKRA), atlikusi atitinkamą tyrimą, rašo RBK.
Pasirodo, Maskvoje gyvenantis rusas, norėdamas priklausyti vidurinei klasei, turi uždirbti nuo 121 tūkst. rublių per mėnesį „popieriuje“ (prieš mokesčius), o regionuose ši suma perpus mažesnė – 60 tūkst. rublių (atitinkamai 1647,13 ir 816,76 Eur).
Anot AKRA, vidurinės klasės žmonės nepatiria sunkumų apmokėdami sąskaitas ir įsigydami reikiamas prekes, jie gali keliauti į užsienį ir susitaupyti, gali sau leisti imti paskolą automobiliui įsigyti.
Skaičiuodami, koks turėtų būti minimalus darbo užmokestis, kad žmogų būtų galima priskirti vidurinei klasei, buvo sumuojamos išlaidos būstui, už komunalines paslaugas, taip pat vidutinės klasės automobilio išlaikymo išlaidos ir atostogų kaina, atostogaujant du kartus per metus.
Nustatyta, kad didžiausia išlaidų dalis tenka automobiliui (iki 32 proc. visų išlaidų). Daugiau išleidžia tik maskviečiai būstui (35 proc. visų išlaidų).
„Per pastaruosius aštuonerius metus darbuotojų, kurie gali būti priskiriami vidurinei klasei, dalis Rusijoje išaugo. Tačiau šis augimas daugumoje regionų buvo nuo dešimtųjų procento dalių iki dviejų trijų procentų.
Didžiausias augimas buvo naudingųjų iškasenų gavybos regionuose ir finansų centruose – Maskvoje, Sankt Peterburge ir Maskvos srityje, kuri auga, vydamasi Maskvą“, – sakė AKRA suverenių reitingų grupės ekspertė Jelena Anisimova.
Parengė Leonas Grybauskas
klasėvidurinė klasė^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.