Dažnai matome nuotraukas, kuriose jis pozuoja pusnuogis ant arklio ar traukiantis žuvis iš vandens. Tačiau kokia iš tiesų yra šio 65-erių metų politikos veterano sveikatos paslaptis? Jis mano, jog su tuo yra susijęs elnių ragų kraujas.
Tiki gydymo galia
Vietos žiniasklaidos pranešimuose teigiama, kad V.Putinas yra vienas iš daugelio rusų, kurie maudosi kraujyje, kuris yra gaunamas iš nupjautų Sibiro Raudonųjų elnių ragų. Maudynių dalyviai tiki, kad kraujas suteikia jiems jėgų ir stabdo senėjimo procesą.
Nepaisant prieštaringų maudymosi kraujyje ritualų, tikėjimas, kad tokios maudynės padeda palaikyti puikią sveikatą, skatina net ragų kraujo gaminių produkciją, kuri, pasak gyvūnų teisių organizacijų, yra barbariška ir neturi jokio mokslinio pagrindo.
Nėra įrodymų, kad elnių ragai ar jų kraujas turi gydymo efektą, tačiau kai kurie Rusijos mokslinių tyrimų institutai pasisiūlė pradėti išsamesnį tyrimą.
Įkurti specialūs ūkiai
Ragų pjovimo procedūra, žinoma, nėra skirta silpnų nervų žmonėms. Kiekvienais metais gyvūnai surišami, nes ūkininkams tenka naudoti pjūklą, kad galėtų nupjauti jų ragus.
JAV televizijos CNN žurnalistai neseniai aplankė vieną iš tokių fermų, kuri stovi aukštai Altajaus kalnuose Nikolsko mieste.
„Akivaizdu, kad tai nėra vaistai. Ragų kraujas veikia labiau kaip maisto papildas, kuris sustiprina mūsų imuninę sistemą, gydo kūną ir suteikia mums jėgų, ypatingai tai pasireiškia vyrų libido“, – tikino juos fermos šeimininkė Liudmila Korotkina.
Ūkininkai bandė aiškinti, kad toks žiaurus elgesys su gyvūnais iš tiesų „nedaro nieko blogo, nes kiekvienais metais jiems užauga nauja ragų pora“.
Tačiau elniams ragai yra pakartotinai nupjaunami vos tik jiems ataugus. Tai vyksta apie 15 kartų kiekvieno elnio gyvenime.
Ūkyje yra daugiau kaip 1000 tokių elnių. Ūkininkai pradeda pjauti ragus, kai gyvūnams sukanka maždaug 3 metai.
„Kaip aš galiu tai paaiškinti? Aš tiesiog jaučiu. Matau, kada elniai jau būna pasiruošę ir pakankamai suaugę šiai procedūrai“, – žiaurų elgesį pateisino jis.
Maudosi kraujo „sriuboje“
Altajaus regione veikia ne vienas ūkis, gaminantis elnių ragų kraujo kremus, tabletes ir alkoholinius gėrimus. Taip pat jie siūlo pasimėgauti voniomis, vadinamomis „ragų sriuba“. Kitaip sakant, žmonės, atvykę čia, gali „pliuškentis“ kraujyje.
Kai kurie elnių kraujo produktai siunčiami į Azijos šalis, pavyzdžiui, Kiniją ir Pietų Korėją, kur vyrauja panašus įsitikinimas dėl jo naudos sveikatai.
Nepaisant mokslinių įrodymų trūkumo, ūkininkai užsiminė, kad pas juos lankėsi ir aukšto lygio rusų sportininkai ir net kai kurie olimpiečiai, norėdami pasinaudoti ragų kraujo procedūromis.
Pranešama, kad vienas iš tokių ūkių klientų yra ir Rusijos ministras pirmininkas Dimitrijus Medvedevas.
L.Korotkina nemano, kad ši abejotina praktika gali netrukus išnykti. Tiesą sakant, ji mato elnių ragų kraują kaip augančią pramonės šaką: „Altajaus gyventojai jau labai ilgą laiką naudojasi ragų teikiamais privalumais. Iš pradžių tai buvo labiau vietinė praktika, bet ji greitai pasklido kitur, o dabar yra atliekama daug mokslinių tyrimų, siekiant ištirti tikrajį ragų poveikį.“