Šiuos kurortus taip pat pamėgo ne tik lietuviai, bet ir užsieniečiai. Kaip lrytas.lt portalui sakė Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis, auga ne tik svečių iš kaimyninių šalių skaičius, bet ir iš tolimesnių bei ne tokių įprastų: „Nepatikėsite, bet Druskininkuose Izraelio turistų skaičius šiemet jau išaugo 98 proc., nors įprastai jie dažniausiai atvyksta tik kai pas juos prasideda sezonas.“
Turistų skaičius kasmet tik auga
Kaip stengėsi pabrėžti R.Palionis, Druskininkai jau apie 3-4 metus yra „išsilaisvinę iš sezoniškumo“. „Tokio dalyko, kad turistai mažiau važiuotų žiemą, nebėra. Visgi, nors sezoniškumo ir nėra, atšilus orams automatiškai atvyksta daugiau žmonių, kaip ir į visus kurortus. Mes jau 3-4 m. sulaukiame beveik 300 tūkst. turistų kasmet“, – teigė jis.
Šių metų pirmojo ketvirtčio duomenimis, bendras turistų skaičius Druskininkuose padidėjo 2,5 proc. Tarp svečių dominuoja lietuviai, kurie sudaro 68 proc., visų turistų, o užsieniečiai – 32 proc.
Vis dėlto yra pastebima tendencija, kad užsieniečių pradeda vis daugėti. Lyginant 2017 metų pirmą ketvirtį su 2016-ųjų, lietuviai tuomet sudarė 70 proc. visų turistų, o užsieniečiai – 30 proc.
Anot R.Palionio, per visą nepriklausomybės laikotarpį į Druskininkus turistai atvyksta iš trijų pagrindinių šalių, tokių kaip Lenkija, Rusija ir Baltarusija.
„Džiugu, kad per šį pirmąjį ketvirtį visos šios rinkos ne pamažėjo, o padidėjo. Rusų išaugo 1,7 proc., lenkų – 15 proc., baltarusių – 8,5 proc. Toliau pagal skaičių eina Latvija, iš kurios šiemet jau sulaukėme 22 proc. daugiau svečių nei pernai bei Vokietija su 14 proc. Sumažėjo tik estų, bet jų dažniausiai padaugėja vasarą“, – vardijo jis.
Turistų skaičiumi džiaugėsi ir Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė, kuri pasakojo, jog pernai Birštonas pasiekė didžiausią turistų skaičiaus augimą, kurį kurortas siekia pagerinti ir šiemet.
„Galiu pasidžiaugti, kad Statistikos departamento duomenimis, palyginus 2016 ir 2017 metus, tai 2017-aisiais turistų kiekis išaugo net 50-čia procentų. Turistų tendencingai daugėja kasmet, bet tokio šuolio dar neteko matyti. Taip vyksta todėl, kad Birštonas sistemiškai siūlo vis daugiau paslaugų, didėja pats susidomėjimas šiuo miestu, kurorto populiarumas“, – komentavo ji.
Nors, anot centro direktorės, į Birštoną dažniausiai atvyksta lietuviai, vis daugiau užsieniečių atranda šį kurortą. Centras yra išsirinkęs priotitetines rinkas, tokias kaip kaimyninės valstybės, taip pat ir tolimesnes šalis, pavyzdžiui, Izraelį.
„Darome pristatymus, pažintinius turus, kviečiame atvykti, apžiūrėti. Užvakar Birštone viešėjo delegacija iš Kazachstano, nes neseniai buvo paleistas naujas skrydis iš Vilniaus į Astaną ir atgal.
Daugiausiai turistų sulaukiame iš Vokietijos, tuomet rikiuojasi Latvija, grįžtantys turistai iš Rusijos, kurių buvo sumažėję, tada iš Izraelio, o taip pat pradeda atvykti skandinavai“, – pasakojo R.Kapačinskaitė.
Pramogos visus metus
Turizmo centrų vadovai aiškino, kad šių kurortų negalima vadinti sezoniniais, nes turistai dėl didelio paslaugų ir pramogų pasirinkimo važiuoja čia bet kuriuo metų laiku.
„Suveikė vadinamoji šluotos strategija. Mes turime kelias nuolatinių turistų linijas. Visų pirma, juos traukia sanatorinis-kurortinis gydymas, taip pat vandens parkas, kuris yra vienas iš populiariausių objektų bei slidinėjimo trasa. Ko gero, nuo Maskvos iki Vokietijos tokio objekto nėra“, – Druskininkų privalumus vardijo R.Palionis.
Anot jo, taip pat svarbus ir miesto kultūrinis turizmas – muziejai bei miesto šventės. Žmonės mėgsta pasilepinti ir viešbučių teikiamomis paslaugomis, pasiilsėti sanatorijose, užsiimti aktyvia veikla: tinkliniu, krepšiniu, traukia ir mieste vykstančios tarptautinės šunų parodos ir t.t.
Renginių skaičių išskyrė ir R.Kapačinskaitė, kuri tikino, jog Birštone praktiškai kiekvieną dieną galima rasti po keletą renginių.
„Taip pat nuolatos gerinama infrastruktūra, atsidarinėja nauji objektai. Pavyzdžiui, „Eglės“ sanatorija kiekvienais metais atidaro po naują korpusą, viešbutis „Vytautas Mineral SPA“ atidarė naują kompleksą, „Royal SPA residence“ irgi atsinaujino ir didina kambarių skaičių…“ – vardijo ji.
Centro direktorė teigė pastebinti, kad turistai labiausiai mėgsta viską, kas susiję su aktyviu laisvalaikiu: „Turime visko: nuo dviračių takų iki elektromobilių, taip pat po truputį atsigauna vandens turizmas, pernai atsidarė vandenlenčių parkas „Wake“, kuris irgi pritraukia daug jaunų žmonių. Tų paslaugų nuolatos daugėja.“
Viešbučiai: didžioji dauguma kambarių jau užimti
Viešbučių atstovai tikino, kad kol kas išskirtinai didelio turistų kiekio dar nepastebėjo, nes jų daug sulaukia kasmet. Visgi norint gauti laisvą kambarį savaitgalį, gali tekti pavargti.
Viešbučio „Europa Royale Druskininkai“ pardavimų vadybininkė Erika Pribyš tikino, kad liepos ir rugpjūčio mėnesiais jau užimta apie 70 proc. kambarių. Kol kas laisvesnis tik birželis.
„Daugiausiai klientų, žinoma, iš Izraelio. Jie mėgsta Lietuvos klimatą, saugumą, o pas juos vasarą yra nepakeliami karščiai. Žmonių iš Izraelio vasarą būna daugiau nei lietuvių. Turime grupių ir iš Korėjos, kurie pas mus važiuoja jau dešimt metų“, – pasakojo ji.
Kito viešbučio „Pušynas Spa Hotel“ marketingo vadybininkė Ieva Sobolienė teigė, kad norint rasti laisvą kambarį gali tekti palūkėti ir iki liepos mėnesio: „Žmonės plūsta ir jau labai daug savaitgalių į priekį mes nebeturime laisvų kambarių. Kainos irgi kyla, sezono metu jos visada būna didesnės. Pavyzdžiui, ekonominis dvivietis kambarys ne sezono metu kainuoja 49 eur., o sezono – 54 eurus“, – aiškino ji.