Nustatyta, kad aukciono dalyvė bankrutavusi Raseinių rajono bendrovė „Norvesta“ ir aukciono laimėtojas Vokietijos įmonė „Sypra“ buvo parinktos iš anksto, tarpusavyje derino veiksmus, už tai konkurencijos tarnybos buvo nubaustos.
Kaip teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo sk. prokurorė Dalia Markauskienė, Vokietijos įmonė, įsigijusi varinius vamzdelius už daugiau negu 1,5 mln. eurų, už toną mokėjo apie 800 eurų, kai rinkoje tona kainavo beveik 4 tūkst. eurų. Aukciono sąlygose leista neturint tarptautinės atominės energetikos agentūros leidimo vamzdelius išvežti į Vokietiją. Paaiškėjus, kad to daryti negalima, elektrinės teritorijoje įrengta technologinė linija ir vamzdeliai pradėti valyti.
„Visi organizuotos grupės nariai buvo pasiskirstę užduotimis, jie turėjo savo vaidmenis, o paties vadovo vaidmuo – leisti organizuoti aukcioną būtent tokiomis sąlygomis, taip pat nedarytų kliūčių kitų dokumentų, pirkimo ir pardavimo sutarties, kitų papildomų susitarimų pasirašymui“, – pasakoja D. Markauskienė.
Dėl įtarimų 2015-aisiais atsistatydinęs buvęs elektrinės vadovas D. Janulevičius teigia, kad aukcionas surengtas teisėtai, nors kai kurios smulkios procedūros esą galėjusios būti geriau organizuotos.
„Aš savo kaltės nematau, kaip ir nematau jokios organizuotos grupės, niekas nieko prieš tai nėra taręsi, tikiuosi, kad objektyviomis aplinkybėmis remiantis būsiu išteisintas“, – kalba D. Janulevičius.